RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Legendarny portal społecznościowy dziś przestanie istnieć

Serwis NK.pl zostanie zamknięty 27 lipca o godz. 23:59 (fot. PAP/Grzegorz Hawałej)
Serwis NK.pl zostanie zamknięty 27 lipca o godz. 23:59 (fot. PAP/Grzegorz Hawałej)

Użytkownicy popularnego przed laty serwisu rozstaną się z nim dziś o 23.59. Osoby korzystające z usług płatniczych serwisu mają niewiele czasu na odzyskanie pieniędzy – informuje we wtorkowym wydaniu „Rz”.

Znika jeden z pierwszych polskich serwisów społecznościowych

Za dwa miesiące jeden z pierwszych serwisów społecznościowych w Polsce, czyli serwis NaszaKlasa.pl zostanie zamknięty. „Polski Facebook” powstał w...

zobacz więcej

„Serwis NK.pl zostanie zamknięty 27 lipca o godz. 23:59, ale sam adres strony pozostanie aktywny, bo pozostaną tu informacje o zamknięciu serwisu” – powiedział gazecie Skrzypek–Makowska, kierownik Komunikacji Zewnętrznej w Ringier Axel Springer Polska. Jak podkreśla, RASP jest wciąż otwarty na propozycje dotyczące marki Nasza Klasa.

Najważniejszym dla użytkowników elementem zamknięcia Naszej Klasy będzie jednak proces przetwarzania danych osobowych użytkowników. Jeszcze w 2020 r. na portalu zarejestrowanych było ponad milion osób. Zapewne część z nich wraz z decyzją o zamknięciu serwisu zdecydowała się swoje konta usunąć.

Reszta użytkowników nie będzie musiała tego robić – ich danymi zajmie się administrator. Jak informował RASP, po zamknięciu Naszej Klasy zostaną usunięte dane ze wszystkich kont, jako że ich dalsze przetwarzanie będzie bezpodstawne. Wydawca podkreśla jednak, iż proces ten może potrwać nawet kilka miesięcy. „Mamy do usunięcia dane kilku milionów użytkowników, dlatego cały proces jest czasochłonny i zależy m.in. od wydajności stale pracujących maszyn” – wyjaśnia Skrzypek–Makowska.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

„Zakończenie działalności Naszej Klasy stawia przed właścicielami sporo wyzwań. Użytkownicy serwisu mieli między innymi możliwość korzystania z usług płatniczych serwisu, takich jak Eurogąbki, Goście, Goście Plus, Prezenty czy Super Zdjęcie” – zwraca uwagę dziennik.

„Rz” pisze również, że administrator uruchomił specjalną procedurę umożliwiającą ubieganie się o zwrot środków, jeśli nie mogły zostać w pełni wykorzystane przed terminem zamknięcia portalu. Osoby z Naszej Klasy mogły ubiegać się o wypłaty przez ostatnie dwa miesiące.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej