RAPORT:

Tokio 2020: triathlonistka napisała historię. Pierwsze złoto dla Bermudów

Flora Duffy zdobyła pierwszy złoty medal dla Bermudów (fot. Getty Images)

Reprezentantka Bermudów Flora Duffy zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio w triathlonie. Drugie miejsce zajęła Brytyjka Georgia Taylor-Brown, a trzecie Amerykanka Katie Zaferes. Polki nie startowały

Tokio 2020. Polskie szpadzistki przegrały z Estonią i odpadły z rywalizacji

Drużyna szpadzistek nie zanotowała udanego debiutu na igrzyskach. Aleksandra Jarecka, Martyna Jelińska, Renata Knapik-Miazga i Ewa Trzebińska...

To pierwsze złoto dla Bermudów w historii igrzysk olimpijskich. Zawodniczki miały do przepłynięcia 1,5 km, musiały przejechać na rowerze 40 km oraz przebiec 10 km.

33-letnia Duffy, dwukrotna mistrzyni świata, osiągnęła czas 1:55.36. Wyprzedziła Taylor-Brown o 1.14, a Zaferes o 1.27. Szóste miejsce zajęła wicemistrzyni olimpijska z 2016 roku Szwajcarka Nicola Spirig – ze stratą prawie dwóch i pół minuty (2.29).

Dzień wcześniej rywalizację mężczyzn w triahtlonie wygrał Norweg Kristian Blummenfelt.