RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Bójka na plaży w Łebie. Pobili handlarza kukurydzą, bo stanowił dla nich konkurencję

Pobicie na plaży w Łebie (fot. Forum/Bartlomiej Kudowicz, zdjęcie ilustracyjne)
Pobicie na plaży w Łebie (fot. Forum/Bartlomiej Kudowicz, zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Łeby zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 56-latka sprzedającego na plaży przekąski. Sprawcy zaatakowali go, bo stanowił dla nich konkurencję w handlu. 19- i 20-latek usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im do 8 lat więzienia.

Pościg i zatrzymanie nielegalnych migrantów. Akcja Straży Granicznej

10–osobową grupę nielegalnych migrantów z Afganistanu zatrzymał Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. Cudzoziemcy jechali w busie. Kierowca...

zobacz więcej

Jak poinformowała w poniedziałek asp. Marta Szałkowska z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Mundurowi zostali wezwani do bójki na plaży w Łebie. Okazało się, że do 56-latka sprzedającego żywność podeszło dwóch młodych mężczyzn, którzy w wulgarny sposób kazali mu opuścić „ich teren”. Chwilę później brutalnie zaatakowali handlarza.

– Jeden z napastników sypnął mu piaskiem w oczy, następnie obydwaj zaczęli go kopać i okładać po całym ciele pałkami. Mężczyźni zostali odciągnięci od 56-latka przez ratowników wodnych. Wezwani na miejsce policjanci ustalili okoliczności zdarzenia, zabezpieczyli pałki, którymi najprawdopodobniej posługiwali się sprawcy i zatrzymali 20-latka oraz 19-latka z powiatu słupskiego i chojnickiego – przekazała asp. Szałkowska.

Jak dodała, pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Śledczy zabezpieczyli nagranie monitoringu, na którym widać przebieg zdarzenia. Zgromadzono materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju, połączonego z zakazem wydania dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy. Mężczyznom grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Dantejskie sceny przed bramką na A4. Wściekły motocyklista tłukł kierowcę passata [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej