RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Antykomunistyczny protest Kubańczyków w USA. Przegonili reportera TVN

Kubańczycy w USA protestują przeciwko działaniom rządu w Hawanie. Marcin Wrona z TVN przepędzony (fot. Twitter/James Klüg)
Kubańczycy w USA protestują przeciwko działaniom rządu w Hawanie. Marcin Wrona z TVN przepędzony (fot. Twitter/James Klüg)

Kubańczycy demonstrujący w centrum Waszyngtonu przeciwko komunistycznemu reżimowi w Hawanie przegonili korespondenta TVN w USA Marcina Wronę. Dziennikarz został zabrany radiowozem przez policjantów.

Zadziwiająca teza posła PO. Połączył decyzję o NS2 z „lex TVN”

Gdyby nie było „lex TVN”, może by nie było tego porozumienia amerykańsko-niemieckiego, dotyczącego Nord Stream 2 – taką opinię wyraził poseł...

zobacz więcej

11 lipca wybuchły protesty na Kubie w związku z pogłębiającą się biedą i trudnościami w dostępie do żywności, lekarstw oraz szczepionek przeciwko COVID-19. Choć manifestacje miały pokojowy charakter, zostały spacyfikowane przez siły bezpieczeństwa oraz oddziały policji, której liczni funkcjonariusze wmieszali się w tłum, udając cywilów.

Antyrządowe demonstracje wspierają Kubańczycy mieszkający w Stanach Zjednoczonych, którzy również wychodzą na ulice protestować przeciwko działaniom komunistycznego reżimu w Hawanie.

Na demonstrację przed Białym Domem wybrał się reporter TVN Marcin Wrona, ale został przegoniony przez protestujących. Dziennikarz odjechał w radiowozie, zabrany przez policjantów Metropolitan Police Department – przekazał reporter stacji Newsmax James Klüg.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej