RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czechy przekażą innym państwom ponad 2 miliony szczepionek

Czeski rząd podjął też decyzję o zniesieniu niektórych obostrzeń sanitarnych (fot. Shutterstock)
Czeski rząd podjął też decyzję o zniesieniu niektórych obostrzeń sanitarnych (fot. Shutterstock)

Czechy przekażą innym państwom ponad 2 miliony szczepionek przeciwko COVID-19 – poinformowal minister zdrowia Adam Vojtiech. Podczas dzisiejszego posiedzenia czeski rząd podjął też decyzję o zniesieniu niektórych obostrzeń sanitarnych.

Koronawirus we Francji. Parlament przyjął nową ustawę antycovidową

Zgromadzenie Narodowe, niższa izba francuskiego parlamentu, przyjęło ostatecznie w nocy z niedzieli na poniedziałek nową ustawę antycovidową, która...

zobacz więcej

Minister zdrowia Adam Vojtiech powiedział, że w ramach unijnej strategii do końca roku Czechy przekażą innym państwom łącznie 2 miliony 390 tysięcy szczepionek. Trafią one między innymi na Bałkany, do Azji i Afryki.

– Obecnie mamy zamówionych około 24 milionów dawek. Wiemy, że nie zdołamy zużyć ich wszystkich, podobnie jak inne państwa, przynajmniej w Europie. W związku z tym Rada Europejska zobowiązała się do darowania co najmniej stu milionów szczepionek w ramach systemu COVAX – powiedział Adam Vojtiech.

Czeski rząd postanowił o przekazaniu dodatkowo, w ramach bilateralnych umów, 250 tysięcy dawek Wietnamowi i 30 tysięcy dawek Tajwanowi.

Podczas dzisiejszego posiedzenia gabinet Andreja Babisza zdecydował też o zniesieniu kolejnych restrykcji sanitarnych, głównie w zakresie organizowania imprez masowych. Od 1 sierpnia wróci możliwość organizowania imprez tanecznych, w których będzie można uczestniczyć na podstawie certyfikatu covidowego. Zwiększone zostaną też limity osób mogących brać udział w wydarzeniach kulturalnych.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej