RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Boom zapisów na szczepienia. Co zmotywowało Włochów?

We włoskim regionie Lacjum notuje się boom zapisów na szczepienia przeciwko Covid-19 (fot. Getty Images)
We włoskim regionie Lacjum notuje się boom zapisów na szczepienia przeciwko Covid-19 (fot. Getty Images)

W stołecznym włoskim regionie Lacjum notuje się boom zapisów na szczepienia przeciwko Covid-19 – poinformował w poniedziałek szef lokalnych władz Nicola Zingaretti. W ciągu ostatnich pięciu dni zapisało się 150 tysięcy mieszkańców Rzymu i okolic.

Koronawirus we Włoszech. W Rzymie 90 proc. zakażonych to młodzież

90 procent zakażeń koronawirusem, wykrywanych w stołecznym włoskim regionie Lacjum, dotyczy młodzieży, a średni wiek osób z infekcją spadł do 23...

zobacz więcej

Znaczny wzrost liczby zgłoszeń na szczepienia zarówno w Lacjum, jak i w całych Włoszech interpretuje się jako efekt działań rządu Mario Draghiego, który wprowadził – począwszy od 6 sierpnia – wymóg przepustki Covid-19 przy wejściu do wielu miejsc, w tym do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach, kin, teatrów, siłowni, basenów, na imprezy sportowe i targowe oraz zjazdy.

W Lacjum w pierwszych dniach sierpnia 70 procent dorosłej ludności będzie w pełni zaszczepione – poinformował gubernator regionu.

Zingaretti dodał: „Nie zatrzymujmy się już w drodze po to, by odzyskać wolność dla wszystkich. Musimy wygrać my, a nie Covid”.

W kraju szczepienia zakończyło 30,2 mln osób, czyli ponad 56 procent populacji. Dane Ministerstwa Zdrowia Włoch z ostatniej doby to 22 kolejne zgony i 3117 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzonych w 88 tysiącach testów. Wskaźnik pozytywnych wyników wzrósł znacznie do 3,5 procent.

O 124 wzrosła też liczba osób hospitalizowanych z powodu Covid-19. Łączny bilans zgonów notowany od lutego 2020 roku zbliża się do 128 tysięcy.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej