RAPORT

Wojna na Ukrainie

11-letnia „miłośniczka historii” wyruszyła na Ukrainę. Gdzie ją zatrzymano?

Policję zawiadomiła matka dziewczynki (fot. Shutterstock)
Policję zawiadomiła matka dziewczynki (fot. Shutterstock)

Na dworcu w Koluszkach policjanci zatrzymali 11-letnią dziewczynkę z Łodzi, która nie informując swoich opiekunów wyruszyła w podróż na Ukrainę. Jak wyjaśniła, jest miłośniczką hitorii i chciała zwiedzić Czarnobyl, gdzie w 1986 roku doszło do awarii elektrowni jądrowej – poinformowała łódzka policja.

6-latek nocą wyszedł z domu. Umówił się z kolegami na basen

Kierowca nocnego autobusu linii 669 w Krakowie w czwartek po północy zauważył sześciolatka idącego ulicą. Zabrał chłopca do pojazdu i zawiadomił...

zobacz więcej

Mundurowych zaalarmowała matka młodej podróżniczki, gdy przez kilka godzin dziewczynka nie wracała z pobliskiego sklepu, do którego została wysłana po zakupy.

– Analizując zebrane informacje i przeglądając zapisy monitoringu miejskiego, policjanci bardzo szybko znaleźli taksówkarza, który zabrał dziewczynkę z okolic miejsca jej zamieszkania. 11-latka wysiadła na dworcu Łódź Fabryczna i wsiadła do pociągu relacji Łódź-Katowice – poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, kom. Marcin Fiedukowicz.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Funkcjonariusze odnaleźli dziewczynkę na dworcu kolejowym w Koluszkach - dodał policjant.

Zapytana o powód samowolnego oddalenia z domu młoda podróżniczka oświadczyła, że jest miłośniczką historii i planowała zrealizować długo planowaną wycieczkę do Czarnobyla na Ukrainie, gdzie 35 lat temu doszło do awarii elektrowni jądrowej.

Przeczytaj też, jaki był finał akcji poszukiwawczej 11-letniej Amelii

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej