RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Firmy nie chronią pracowników przed upałami. Będą wysokie kary

Hiszpański rząd szykuje kary dla firm, które nie chronią pracowników przed upałami (fot. Shutterstock)
Hiszpański rząd szykuje kary dla firm, które nie chronią pracowników przed upałami (fot. Shutterstock)

Rząd Hiszpanii w poniedziałek zapowiedział, że firmy, które nie zapewnią swoim pracownikom ochrony przed upałami, mogą spodziewać się kar wynoszących do 820 tys. euro.

Gigantyczne pożary na Sardynii. Ewakuowano mieszkańców

Kilkaset osób ewakuowano z ich domów w rejonie miasta Oristano na Sardynii, gdzie od soboty szaleją pożary. Ogień zniszczył 10 tysięcy hektarów...

zobacz więcej

Jak ogłosiła w poniedziałek podczas konferencji w Madrycie minister pracy i gospodarki społecznej Yolanda Diaz, w najbliższych dniach hiszpańscy przedsiębiorcy otrzymają w tej sprawie pisma od administracji rządowej.

Wśród 137 tysięcy adresatów listu ministerstwa są zarówno spółki, w których w przeszłości dochodziło do nadużyć w tej kwestii, jak i firmy, których pracownicy są narażeni na działanie czynników atmosferycznych, m.in. w rolnictwie i budownictwie.

Niebezpieczna pogoda


Diaz przypomniała, że w minionym roku w mieście Lorca, na południowym wschodzie Hiszpanii, zmarł jeden z pracowników spółki, zobowiązany do pracy w 45-stopniowym upale.

Od kilku dni w Hiszpanii utrzymują się temperatury powietrza przekraczające 30 st. C, sprzyjające powstawaniu pożarów. Tylko od 11 lipca w kraju spłonęło ponad 5 tys. hektarów lasów i terenów uprawnych.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej