RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kurz: Masowa migracja doprowadziła do ogromnych problemów w Europie

Sebastian Kurz: nie chcę importować tej chorej ideologii do Europy (fot. Getty Images)
Sebastian Kurz: nie chcę importować tej chorej ideologii do Europy (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Masowe ruchy migracyjne ludzi z zupełnie innych środowisk kulturowych, ludzi, którzy mają słabe lub żadne wykształcenie, doprowadziły do ogromnych problemów w Europie – ocenił kanclerz Austrii Sebastian Kurz w rozmowie z portalem dziennika „Bild”. – Nie chcę importować tej chorej ideologii do Europy – dodał, mówiąc o islamizmie.

Konsternacja w TVN ws. Niemiec. „Gdzie są uchodźcy? My im pomagaliśmy!” [WIDEO]

Po ulewnych deszczach i tragicznych powodziach w Niemczech mówi się już o ponad 130 ofiarach i tysiącach poszkodowanych. Ludzie pomagają sobie...

zobacz więcej

Szef austriackiego rządu powiedział, że jest zaniepokojony wycofaniem się wojsk USA i pozostałych sił z Afganistanu, ale jako przedstawiciel „małego kraju, który nie ma takich możliwości militarnych jak inni, nie będzie udzielać rad w tej sprawie”.

Na pewno będą dalsze deportacje


– Nie możemy rozwiązać problemów Afganistanu poprzez przyjmowanie mas ludzi, jak to zrobiły Niemcy i Austria w 2015 r. Na pewno będziemy kontynuować deportacje do Afganistanu – zadeklarował Kurz.

Prawo do azylu było zawsze prawem indywidualnym, zarezerwowanym dla osób prześladowanych z powodów politycznych lub religijnych; nie chodzi w nim o to, by umożliwić całym krajom czy regionom przeniesienie się do dowolnie wybranego państwa w Europie – podkreślił kanclerz.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Zdaniem Sebastiana Kurza „masowe ruchy migracyjne ludzi z zupełnie innych środowisk kulturowych, spośród których niektórzy są słabo wykształceni lub w ogóle niewykształceni, doprowadziły do ogromnych problemów w Europie”. Polityk zwrócił uwagę na „sytuację bezpieczeństwa na niektórych francuskich przedmieściach, na to, czego musieliśmy raz po raz doświadczać w Belgii i w innych krajach, także w Austrii”.

Kanclerz przypomina brutalny gwałt zbiorowy na dziecku


W czasie rozmowy z niemieckim dziennikiem kanclerz przypomniał, że niedawno w Wiedniu „kilku młodych afgańskich mężczyzn odurzyło, zgwałciło i zamordowało 13-letnią dziewczynkę, a następnie porzuciło ją jak przedmiot”. Kurz zaznaczył, że „nie wolno nigdy popełniać błędu polegającego na wrzucaniu wszystkich do jednego worka”, ale, jak zwrócił uwagę, „prawdą jest, że mamy ogromne problemy z wieloma osobami, które przybyły z Afganistanu, Czeczenii i innych części świata, z zupełnie innych systemów i kultur”. – Wystarczy spojrzeć na statystyki przestępczości. Wielu z tych brutalnych aktów nie odnotowywano w przeszłości. W niektórych grupach statystyki dotyczące nagromadzenia przestępstw z użyciem przemocy czy przestępstw na tle seksualnym wobec kobiet są bardzo jasne – argumentował szef austriackiego rządu.

„Import antysemityzmu” i zagrożenie dla praw kobiet


– Dzięki Bogu jest wielu, którzy dobrze się integrują; ale poprzez te przepływy migracyjne z ostatnich lat zaimportowaliśmy do Europy wiele antysemityzmu i wielu ludzi, którzy są wyraźnie homofobiczni i którzy niekoniecznie stoją na straży praw kobiet – podsumował Kurz.

Przeczytaj również: Szturm z lądu i morza. Hiszpanie próbują powstrzymać migrantów

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej