RAPORT

Wojna na Ukrainie

Samorządowe inwestycje w drogi. Premier zatwierdził listę

Łączna wartość wsparcia wynosi 239,5 mln zł (fot. PAP/Paweł Skraba, Waldemar Deska)
Łączna wartość wsparcia wynosi 239,5 mln zł (fot. PAP/Paweł Skraba, Waldemar Deska)

Premier zatwierdził listy inwestycji samorządowych na drogach powiatowych i gminnych, które uzyskają wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021 roku – poinformowało w poniedziałkowym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury.

Ważna inwestycja na Mazowszu oddana do użytku. Ułatwi funkcjonowanie wojska

Przebudowana i poszerzona droga krajowa nr 61 na odcinku Legionowo-Zegrze Południowe otwarta i oddana do użytku. Minister obrony Mariusz Błaszczak...

zobacz więcej

Jak wyjaśniono, w ramach ogłoszonego w marcu 2021 r. naboru dofinansowanie przyznano dla 1 714 zadań, w tym 910 na drogach powiatowych oraz 804 na drogach gminnych. Łączna wartość wsparcia dla zatwierdzonych wniosków to 239,5 mln zł, co pozwoli na modernizację blisko 2,6 tys. przejść dla pieszych.

„Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest naszym priorytetem”


„Do rozwoju systemu transportowego kraju podchodzimy kompleksowo. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest naszym priorytetem, obok budowy nowoczesnej sieci autostrad i dróg ekspresowych, wsparcia samorządów w budowie i modernizacji dróg lokalnych oraz walki z wykluczeniem komunikacyjnym. Jestem przekonany, że dofinansowanie przekazane na ponad 1700 zadań na drogach powiatowych i gminnych przyspieszy realizację inwestycji niezbędnych z punktu widzenia bezpieczeństwa pieszych i kierowców” – powiedział cytowany w komunikacie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Resort infrastruktury przypomina, że Rada Ministrów podjęła w 2020 r. decyzję, aby z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg możliwe było dofinansowanie zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa pieszych przekraczających jezdnię.

Zobacz także: Apel ministra do samorządów. Chodzi o bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych

Zarządcy dróg powiatowych i gminnych mogą ubiegać się o dofinansowanie realizacji zadań poprawiających bezpieczeństwo ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych. Na dofinansowanie tych zadań przeznaczono dodatkowo blisko 525 mln zł. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej