RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziennikarka TVP Kultura walczy z rakiem: Śmierć zagląda mi w oczy, a ja mam dla kogo żyć

Apel o wsparcie Klementyny Wohl, dziennikarki TVP chorej na nowotwór (fot. Facebook/David Wildstein)
Apel o wsparcie Klementyny Wohl, dziennikarki TVP chorej na nowotwór (fot. Facebook/David Wildstein)

Klementyna Wohl, 35-letnia wydawczyni TVP Kultura walczy o życie. Diagnoza: rozległy nowotwór w obrębie układu pokarmowego, nieoperacyjny. – Błagam Was, pomóżcie jej, jak możecie, cokolwiek. Niech walczy dalej i niech ta groteskowa materia świata jej w tym nie przeszkodzi. Niech nie zostawi swojego synka samego – apeluje publicysta Dawid Wildstein. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie dziennikarki.

Nowe informacje na temat zdrowia Piotra Semki

„Piotr wraca do zdrowia” – napisał na Twitterze redaktor TVP Jacek Łęski. Przyznał jednak, że kolegę – znanego dziennikarza czeka długa...

zobacz więcej

Pierwsze symptomy nowotworu pojawiły się kilka miesięcy temu. „Wizyty u lekarza zawsze dawały tę samą odpowiedź – niestrawność. Pomimo postawionej diagnozy, wdrożonego leczenia i lekkostrawnej diety mój stan się pogarszał… dolegliwości nie ustępowały, a wręcz przeciwnie nasilały się. Aż nadszedł moment, w którym ból był już nie do zniesienia” – opowiada Klementyna Wohl na portalu siepomaga.pl

Dwa miesiące temu dziennikarka Telewizji Polskiej trafiła do szpitala po raz pierwszy. Wtedy też usłyszała diagnozę: rozległy nowotwór w obrębie układu pokarmowego, nieoperacyjny. „Ograniczone możliwości leczenia brzmią jak wyrok” – opisuje wydawczyni TVP Kultura.

Klementyna Wohl ma 7-letniego synka. Jak dodaje, „rak przewrócił wszystko do góry nogami. Lekarze twierdzą, że nie są w stanie mi już pomóc… Jednak nie poddaję się”. Na pomoc przyszła rodzina i znajomi, którzy znaleźli klinikę, która może podjąć się operacyjnego usunięcia rozległego guza oraz dalszego leczenia. „Przyjmie mnie najprawdopodniej Klinika w Heidelbergu, która zgodziła się podjąć skomplikowane leczenie, którego koszt wynosi minimum 65 000 euro” – informuje pacjentka.

Zobacz także: SMA odbiera Kirillowi życie. Może go uratować terapia za kilka milionów złotych


Dziennikarka nie traci nadziei i prosi o wsparcie zbiórki na portalu siepomaga.pl „Wierzę, że mam jeszcze szanse na życie; że mój synek nie straci matki (…). Proszę, nie zostawiajcie mnie samej! Chcę żyć, mam dla kogo!” – wyznaje.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej