RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Byli niezwykle agresywni”. Reakcja władz Grodziska Maz. na atak antyszczepionkowców

Antyszczepionkowcy byli agresywni (fot. MEDIA INFO TV. PL)
Antyszczepionkowcy byli agresywni (fot. MEDIA INFO TV. PL)

O „oburzającym incydencie” piszą przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim w reakcji na wczorajsze zajścia pod tamtejszym punktem szczepień. „Przybyła spoza Grodziska Mazowieckiego grupa osób w sposób niezwykle agresywny próbowała zablokować wejście do budynku. Uniemożliwiano w ten sposób dotarcie na szczepienie osobom, które chciały tego dnia szczepionkę przyjąć” – czytamy w oświadczeniu magistratu.

Niedzielski: To nas jest więcej, nie dajmy się zakrzyczeć [WIDEO]

– To nas jest zdecydowanie więcej, nie dajmy się zakrzyczeć nielicznej grupie antyszczepionkowców. I naprawdę szczepmy się – powiedział w...

zobacz więcej

W komunikacie grodziskiego samorządu wskazano, że w trakcie najścia antyszczepionkowców „doszło do użycia przemocy, zaatakowano pracowników Mediateki” (obiektu należącego do miejskiego Centrum Kultury, gdzie urządzono punkt szczepień – red.).

Szczepienia są dobrowolne i naszym celem nie jest namawianie do nich kogokolwiek, ale stworzenie godnych i bezpiecznych warunków osobom, które chcą się szczepić. Tym bardziej oburzająca jest próba uniemożliwienia im tego” – oceniili urzędnicy.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Samorządowcy dwukrotnie podkreślili, że za zajście odpowiedzialne są osoby spoza Grodziska, które przybyły do miasta, by „uniemożliwić chętnym dotarcie na szczepienie”. Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

W niedzielę pod Mediateką w Grodzisku Mazowieckim doszło do ataku zwolenników tzw. teorii spiskowych na zorganizowany tam punkt szczepień. Na jednym z opublikowanych w sieci nagrań widać, jak kilkoro mężczyzn i jedna kobieta napada fizycznie pracowników ochrony, a gdy ci się bronią, kobieta zaczyna krzyczeć tak, jakby to ona została zaatakowana.

„Strach było stać blisko (byliśmy z dzieckiem)” – napisał w internecie jeden z mieszkańców miasta.

Więcej o tej sytuacji przeczytasz tutaj.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej