RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niedzielski: To nas jest więcej, nie dajmy się zakrzyczeć [WIDEO]

– To nas jest zdecydowanie więcej, nie dajmy się zakrzyczeć nielicznej grupie antyszczepionkowców. I naprawdę szczepmy się – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Przed ośrodkiem zdrowia w miejscowości Jeżowe na Podkarpaciu, dokąd przyjechał w poniedziałek minister, pojawiła się również grupa ok. 20 przeciwników szczepień.

Ratownicy w Niemczech pomagają po powodzi. Są obrzucani śmieciami i słyszą obelgi

Około 4 tys. ochotników Federalnej Agencji Pomocy Technicznej (THW) pracuje przy usuwaniu skutków katastrofalnych powodzi w Niemczech. Niestety...

zobacz więcej

Minister zdrowia spotkał się z dziennikarzami w poniedziałek przed ośrodkiem zdrowia w miejscowości Jeżowe na Podkarpaciu, gdzie pojawiła się również grupa ok. 20 przeciwników szczepień. Wśród nich był poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

– To jest bardzo trudny dzień, ponieważ tutaj towarzyszy nam ruch antyszczepionkowy, który stara się zaburzyć nasze dzisiejsze spotkanie - powiedział Adam Niedzielski .

Punkt szczepień zaatakowany przez antyszczepionkowców


Dodał, że „doszliśmy do takiego punktu w czasie, kiedy te normalne rozmowy są bardzo utrudnione”. Przypomniał niedzielne zdarzenie, kiedy punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim został zaatakowany przez przeciwników szczepień.

– Dzisiaj mamy do czynienia z taką samą sytuacją. Tutaj zebrały się osoby, które nie wierzą w szczepienie i które bardzo agresywnie reagują – ocenił. Niedzielski podkreślił, że nie ma mowy o przymusie szczepień, „więc zarzuty, które są tutaj artykułowane, są po prostu nietrafione”.

„Dramaty tych, którzy stracili bliskich, gorsze od przymusu”. Polityk Porozumienia o szczepieniach

„Przed jesienią warto poważnie sie zastanowić nad francuskimi rozwiązaniami” – uważa wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek. Dzień wcześniej lider...

zobacz więcej

– Jesteśmy w szczególnej sytuacji, gdzie mamy perspektywę ryzyka niebezpieczeństwa pojawienia się czwartej fali (pandemii – red.). To szczepienia są dla nas jedynym ratunkiem, tym, co może nas uratować. Jeżeli patrzymy na kraje zachodnioeuropejskie, to widzimy, że tam szczepienia właśnie działają. Bo przy liczbie zakażeń, która jest bardzo wysoka – chociażby w przypadku Wielkiej Brytanii ona wynosi ok. 30 tys. – mamy bardzo mało hospitalizacji i co najważniejsze, mamy bardzo mało zgonów – podkreślił.

Minister zdrowia zaznaczył, że poniedziałkowe spotkanie – podkarpacka gmina Jeżowe jest jedną z najsłabiej wyszczepionych w Polsce – miało na celu ustalenie, jakimi sposobami przekonać obywateli do szczepień. – Miałem przyjemność rozmawiać zarówno z wójtem jak i z kierownikiem przychodni. Generalnie szukamy pewnych metod, motywacji, które mogłyby zachęcić do tego, żeby się szczepić – zastrzegł.

Zobacz także: Awantura antyszczepionkowców. Niedzielski: To trzeba piętnować

„Wczoraj była bardzo ważna data. Zapamiętajcie 25 lipca, jako datę, kiedy po raz pierwszy te wirtualne hejty ze strony antyszczepionkowców przerodziły się w autentyczną, fizyczną agresję. Niestety, musimy się liczyć z tym, że te zjawiska narastają. Ale pamiętajcie, że to nas jest zdecydowanie więcej, nie dajmy się zakrzyczeć nielicznej grupie antyszczepionkowców. I naprawdę szczepmy się” – zaapelował.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej