RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Konsternacja w studiu. Dziennikarz musiał przerwać posłance Lewicy

Joanna Senyszyn (fot. NurPhoto/NurPhoto via Getty Images)
Joanna Senyszyn (fot. NurPhoto/NurPhoto via Getty Images)

– W Polsce nigdy na szczęście komunizmu nie było – powiedziała w Radiu Gdańsk posłanka Lewicy Joanna Senyszyn, która w latach 1975–1990 należała do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Jej słowa wprawiły w osłupienie nie tylko obecnego w studiu polityka PiS, ale również prowadzącego dyskusję dziennikarza.

Platforma wyrzuci senatora z partii? „Kara byłaby ryzykiem”

Senator PO Antoni Mężydło poparł kandydaturę Karola Nawrockiego na prezesa IPN. W parlamentarnych kuluarach pojawiają się spekulacje o tym, czy za...

zobacz więcej

W radiu rozmawiano o sprawie wpisania Stoczni Gdańskiej na listę UNESCO. Międzynarodowa Rada Ochrony Zabytków i Miejsc Historycznych w swoim raporcie nie rekomenduje umieszczenia Stoczni na liście światowego dziedzictwa, ponieważ mogłoby to urazić państwa, w których wciąż funkcjonuje ustrój komunistyczny.

– No to oczywiście taki wniosek nie jest w naszej gestii, bo w Polsce na szczęście komunizmu nie było – stwierdziła Joanna Senyszyn.

Zobacz także ->  Sukces Polki wzbudził furię. Zwolennicy opozycji wściekli

– Jak to komunizmu nie było? Pani profesor, przepraszam, ale muszę oponować – reagował zadziwiony prowadzący.

– Historyczne fakty są takie, że mieliśmy socjalizm, ale nie komunizm – przekonywała Senyszyn.

Rzecznik Praw Dziecka apeluje do Czarnka. Chodzi o nauczanie w szkołach

Rzecznik Praw Dziecka wystąpił do ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka o wprowadzenie do podstawy nauczania w szkołach problematyki...

zobacz więcej

– Przy całej sympatii dla pani, ja nie mogę się godzić, by w publicznym Radiu Gdańsk była mowa, że w Polsce nie było nigdy komunizmu – zaznaczył dziennikarz.

Posłanka Lewicy przekonywała, że w Polsce „był socjalizm, byliśmy Polską Rzeczpospolitą Ludową, a komunizm to jest zupełnie inny system, którego nigdy nie było”. Argumentowała, że zawsze funkcjonowały u nas m.in. prywatne przedsiębiorstwa.

Zobacz także ->  Nowe fakty ws. Radosława G. z Oko.press. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Jednocześnie przyznała, że do 1956 roku w Polsce „bardzo źle się działo”, ale uznała, że potem nastąpiła odwilż i „było nieco lepiej”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej