RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Afgańczycy ukryci pod naczepą ciężarówki dotarli do Polski

Do Polski wjechali nielegalnie ukryci pod naczepą ciężarówki przewożącej rudę cynku (fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej)
Do Polski wjechali nielegalnie ukryci pod naczepą ciężarówki przewożącej rudę cynku (fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej)

Dwóch obywateli Afganistanu zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy placówki Straży Granicznej w Zakopanem. Do Polski wjechali nielegalnie ukryci pod naczepą ciężarówki przewożącej rudę cynku – poinformował Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Gruzin poszukiwany przez Interpol zatrzymany w Częstochowie

Policjanci drogówki zatrzymali w Częstochowie 25–letniego obywatela Gruzji, poszukiwanego czerwoną notą Interpolu w związku z kradzieżą...

zobacz więcej

Cudzoziemcy zostali zatrzymani w gminie Maków Podhalański. Kierowca polskiej ciężarówki powracającej z Serbii zauważył, po zakończonym kursie, że na parkingu firmowym spod naczepy ciężarówki usiłuje wydostać się dwóch mężczyzn. Właściciel firmy transportowej niezwłocznie zawiadomił policję.

„Mężczyźni oświadczyli, że są 20–letnimi obywatelami Afganistanu. Ponieważ nie mieli przy sobie żadnych dokumentów podróży zezwalających na wjazd oraz pobyt w Polsce, zostali zatrzymani” – poinformował Tokarczyk.

Afgańczycy najpierw trafili do Szpitala Powiatowego w Nowym Targu, gdzie sprawdzono ich ogólny stan zdrowia i wykonano testy w kierunku COVID–19, które dały wyniki negatywne, a następnie do placówki Straży Granicznej w Zakopanem.

Badanie daktyloskopijne wykazało, że jeden z cudzoziemców przechodził już procedurę migracyjną w Grecji. Miał przy sobie serbski dokument dla uchodźców. Ustalono, że zatrzymani mężczyźni ukryli się pod naczepą polskiej ciężarówki przewożącej rudę cynku na terenie Węgier. Celem ich podróży były kraje Europy Zachodniej.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Decyzją sądu, Afgańczycy zostali osadzeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców, gdzie będą prowadzone dalsze czynności w ich sprawie, związane z potwierdzeniem tożsamości i obywatelstwa oraz przeprowadzeniem procedury deportacyjnej.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej