RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powrót do szkół 1 września? „Mamy gotowe kolejne warianty”

Czy 1 września wszyscy uczniowie wrócą do nauki w szkołach? (fot.  PAP/Marcin Bielecki)
Czy 1 września wszyscy uczniowie wrócą do nauki w szkołach? (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Dzieci powinny wrócić do szkół pierwszego września – mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Kolejny raz zachęcił do szczepienia dzieci i przypomniał, że w szkołach będzie przeprowadzana akcja szczepień.

Wiceminister zdrowia: Nie będziemy tolerować takich zachowań

Jestem przerażony tym, co się wydarzyło w akcji antyszczepionkowców na punkt szczepień. Nie będzie tolerancji dla takich zachowań – powiedział...

zobacz więcej

Kraska w Programie I Polskiego Radia powiedział, że resorty zdrowia i edukacji są w bliskim kontakcie w związku z rozpoczynającym się za miesiąc nowym rokiem szkolnym i planowanym powrotem dzieci do nauczania stacjonarnego.

– Wszystko wskazuje na to, że odbędzie się to bez przeszkód, aczkolwiek też mamy przygotowane kolejne warianty na wpadek, jeżeli sytuacja epidemiczna będzie się zmieniała. Ale myślę, że tutaj powinniśmy być w miarę spokojni: dzieci powinny pierwszego września wrócić do szkół – powiedział.

– Wiemy także, że w szkołach zostanie rozpoczęta akcja szczepień dzieci, więc myślę, że ta wyszczepialność wśród najmłodszych także powinna wzrosnąć – dodał. Jednocześnie podkreślił, że „wakacje to jest dobry czas, abyśmy swoje pociechy zaszczepili”.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej