RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Niemcy. Ks. prof. Oko skazany za artykuł o wewnątrzkościelnej grupie przestępczej

Ks. Dariusz Oko (fot.  Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Ks. Dariusz Oko (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany przez niemiecki sąd na karę grzywny w wysokości 4800 euro za rzekome „podżeganie do nienawiści”. W rzeczywistości chodziło o opisanie sprawy wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej połączonej z homoseksualnymi praktykami. „Sąd tym samym zadeptał wolność akademicką” – ocenia wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

„Chcesz poznać żywy, młody Kościół? Chodź z nami na Jasną Górę!”

Już 5 sierpnia z centrum stolicy wyruszy 41. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. Przez epidemię, w porównaniu do poprzednich lat,...

zobacz więcej

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za artykuł w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.  

Artykuł omawiał zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej połączonej homoseksualnymi praktykami, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków.

Zobacz także ->  Sukces Polki wzbudził furię. Zwolennicy opozycji wściekli

Ks. prof. Dariusz Oko pokazywał m.in. mechanizmy, które wyniosły do najwyższych urzędów pozbawionego już godności kościelnych kard. Theodora McCarrick’a oraz podkreślał zbieżność ocen papieża Franciszka, Benedykta XVI oraz hierarchów Kościoła w tym zakresie. 

Instytut Ordo Iuris zdecydował udzielić duchownemu wsparcia prawnego i uruchomić petycję w jego sprawie.

Niemcy nie radzą sobie z homofobią. Kolejny atak na człowieka z flagą LGBT

21-latek z flagą LGBT wystającą z plecaka został pobity w centrum Berlina. Został zaatakowany przez grupę mężczyzn, którzy uderzyli go w twarz i...

zobacz więcej

Jak piszą, przesłanką przypisania ks. prof. Oko oraz ks. prof. Johannesowi Stöhrowi (dziewięćdziesięcioletniemu niemieckiemu teologowi i redaktorowi naczelnemu „Thelogisches”) czynu „podżegania do nienawiści” są wycięte z kontekstu fragmenty artykułu, w których przyrównano zorganizowaną grupę przestępczą krzywdzącą swe ofiary i szkodzącą całemu Kościołowi do pasożyta szkodzącego swemu nosicielowi.

Skierowane do organów ścigania zawiadomienie wskazywało wprost, że publikacja miała być aktem mowy nienawiści wobec osób praktykujących homoseksualizm.

Zobacz także ->  Nowe fakty ws. Radosława G. z Oko.press. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Na tak sformułowany zarzut ks. prof. Dariusz Oko odpowiada pytaniami: „Czy krytyka przestępczej działalności mafii sycylijskiej to podżeganie do nienawiści wobec ogółu Sycylijczyków? A zatem w jaki sposób akademicki namysł nad wyzwaniem, jakim jest powiązana homoseksualnymi praktykami przestępcza sieć w Kościele, może być podżeganiem do nienawiści wobec ogółu homoseksualistów?”. 

„Sąd tym samym zadeptał wolność akademicką i pokazał, że wyżej ceni oprawców niż ofiary” – ocenił w sieci wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. „Nie dopuśćmy do takiej paranoi w Polsce” – zapewnił.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej