RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Wiceminister zdrowia: Nie będziemy tolerować takich zachowań

Waldemar Kraska komentuje zamieszanie w Grodzisku Mazowieckim (fot. YouTube/MEDIA INFO TV. PL)
Waldemar Kraska komentuje zamieszanie w Grodzisku Mazowieckim (fot. YouTube/MEDIA INFO TV. PL)

Jestem przerażony tym, co się wydarzyło w akcji antyszczepionkowców na punkt szczepień. Nie będzie tolerancji dla takich zachowań – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, komentując zajście w Grodzisku Mazowieckim.

Awantura antyszczepionkowców. Niedzielski: To trzeba piętnować

„Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi” – napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski...

zobacz więcej

W niedzielę po południu w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim doszło do awantury pomiędzy grupą osób, która chciała wejść do placówki, a jej pracownikami. Musiała interweniować policja, zatrzymała dwie osoby.

– Jestem przerażony tym, co się wydarzyło w akcji antyszczepionkowców na punkt szczepień. Nie będzie tolerancji dla takich zachowań, bo to jest rzeczywiście uderzenie w te osoby, które chcą się szczepić – komentował w Radiowej Jedynce wiceminister Waldemar Kraska.

– Ja zawsze byłem gotowy rozmawiać na argumenty merytoryczne, przekonywać. Ale to, co się w tej chwili wydarzyło, jest ogromnym skandalem, myślę, że do takiej sytuacji już nie powinno dojść. Jeśli będą takie sytuacje się pojawiały, to na pewno służby będą interweniowały w sposób bardzo, bardzo zdecydowany – wskazał. Dodał, że ta sytuacja pokazuje determinację środowiska antyszczepionkowego.

„Dramaty tych, którzy stracili bliskich, gorsze od przymusu”. Polityk Porozumienia o szczepieniach

„Przed jesienią warto poważnie sie zastanowić nad francuskimi rozwiązaniami” – uważa wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek. Dzień wcześniej lider...

zobacz więcej

– Ja też osobiście jestem poddawany wielkiemu hejtowi z tej grupy; moje wszystkie wpisy w mediach społecznościowych są hejtowane. Ja się już do tego przyzwyczaiłem, ale na pewno nie ma naszej zgody, aby fizyczne zabraniać osobom, które chcą się zaszczepić, dojścia do punktu szczepień, aby to szczepienie uniemożliwić. Naszej zgody na to nie będzie – podkreślił Kraska.

Z nagrań, które opublikowano na Twitterze po tym zajściu, wynika, że na teren punktu chciały wejść osoby z logiem organizacji „Polskie Żółte Kamizelki” i wtedy zostały powstrzymywane przez personel placówki. Na nagraniach słychać wulgarne krzyki.

„Polskie Żółte Kamizelki” to organizacja, która przedstawia się jako grupa ludzi walczących o wolność i stawiających „opór bezprawiu rządu i policji”. Na profilach w mediach społecznościowych publikuje m.in. informacje zniechęcające do szczepień przeciw COVID-19.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej