RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nowe fakty ws. Radosława G. z Oko.press. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Pijany pracownik oko.press Radosław G. próbował prowadzić samochód (fot. Twitter.com)
Pijany pracownik oko.press Radosław G. próbował prowadzić samochód (fot. Twitter.com)

Pijany dziennikarz oko.press próbował prowadzić samochód, a gdy policjanci mu to uniemożliwili, miał ich zaatakować. Trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych na jednym z komisariatów. – Radosław G. został wypuszczony po postawieniu zarzutów – przekazano nam w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa V (Bielany, Żoliborz). Z pytaniem, czy redakcja wyciągnęła już wobec niego konsekwencje, zwróciliśmy się bezpośrednio do przedstawicieli oko.press.

Pijanego dziennikarza oko.press broni redaktor z Newsweeka. „Jeżeli to nie miało związku z pracą...”

Pijany dziennikarz oko.press próbował prowadzić samochód. Mężczyznę zatrzymali policjanci. Redakcja zapowiada wyciągnięcie konsekwencji. „Ale...

zobacz więcej

W sobotę nad ranem na warszawskim Żoliborzu policjanci zmuszeni byli podjąć interwencję wobec jednego z dziennikarzy oko.press. Mężczyzna, który sam przyznał, że pił alkohol, chwilę potem próbował odjechać samochodem. Szarpał się też z mundurowymi, jednego z nich próbował uderzyć.

– Usłyszał dwa zarzuty. Dotyczą one znieważenia policjanta oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy – przekazano w odpowiedzi na pytania portalu tvp.info.

Zobacz także ->  Polska to nie wyjątek. Zobacz, jak kwestię koncentracji w mediach regulują kraje UE i USA

Jak udało nam się ustalić, prokurator zastosował już wobec dziennikarza dozór – dwa razy w tygodniu.

Po postawieniu zarzutów mężczyzna został wypuszczony. Sprawa jest już pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz.

Sukces Polki wzbudził furię. Zwolennicy opozycji wściekli

Zofia Klepacka po pierwszym dniu zmagań na igrzyskach w windsurfingowej klasie RS:X zajmowała świetną drugą pozycję. Ponieważ Polka publicznie...

zobacz więcej

Dziennikarz straci pracę?


Gdy w weekend informacja o zdarzeniu obiegła media, redakcja oko.press wydała w tej sprawie specjalne oświadczenie. „W związku z publikacjami, z których wynika, że w nocy z 23 na 24 lipca dziennikarz oko.press próbował prowadzić samochód pod wpływem alkoholu i doszło do przepychanki pomiędzy nim a jednym z funkcjonariuszy, informujemy, że nasza redakcja czeka na wyjaśnienia wspomnianego dziennikarza” – napisano.

„Jeżeli potwierdzi się, że zdarzenie miało taki przebieg, jak w relacjach mediów, redakcja wyciągnie wobec dziennikarza konsekwencje zgodnie z Kodeksem pracy i obowiązującymi w OKO.press standardami” – zapewniano we wpisie.

Zobacz także ->  Rzecznik Praw Dziecka apeluje do Czarnka. Chodzi o nauczanie w szkołach

Portal tvp.info zwrócił się więc do przedstawicieli redakcji z pytaniami, czy wyjaśnili już tę sprawę z policją i samym dziennikarzem oraz czy konsekwencje – o których wspominano – zostały już wyciągnięte. Wciąż czekamy na odpowiedź.

Więcej o kulisach całej sprawy przeczytasz   TUTAJ.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej