RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gruzin poszukiwany przez Interpol zatrzymany w Częstochowie

25-latek poszukiwany był za kradzież  (fot. Shutterstock/DarSzach; Policja)
25-latek poszukiwany był za kradzież (fot. Shutterstock/DarSzach; Policja)

Policjanci drogówki zatrzymali w Częstochowie 25–letniego obywatela Gruzji, poszukiwanego czerwoną notą Interpolu w związku z kradzieżą kilkudziesięciu tysięcy dolarów w Iraku.

Uciekając porzucił auto. Pojazd z pasażerką w środku stoczył się do rzeki

Policjanci ze Szczyrku zatrzymali 30-latka, który w podbielskich Wilkowicach jadąc fiatem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie...

zobacz więcej

„Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej toyotę, której kierowca popełnił wykroczenie drogowe. Za kierownicą siedział 25–letni obywatel Gruzji. Podczas legitymowania okazało się, że kierujący – 25–letni mieszkaniec Warszawy – jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Oznaczało to, że mężczyzna ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z popełnionym przestępstwem na terenie jednego z blisko 200 krajów członkowskich Interpolu” – poinformowała w poniedziałek oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podkomisarz Sabina Chyra–Giereś.

Biuro Interpolu wprowadziło dane poszukiwanego do wszystkich baz danych, z których korzystają państwa członkowskie Interpolu, stąd podczas legitymowania na terenie Polski policjanci otrzymali informację, że 25–latek jest poszukiwany.

Podkomisarz Chyra–Giereś dodała, że mężczyzna podczas zatrzymania nie stawiał oporu. Trafił najpierw do policyjnej izby zatrzymań, a następnie na 7 dni do aresztu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej