RAPORT

Tusk kontra Tusk

Sukces Polki wzbudził furię. Zwolennicy opozycji wściekli

Zofia Klepacka (fot.  PAP/Piotr Nowak, twitter.com/KLubnauer)
Zofia Klepacka (fot. PAP/Piotr Nowak, twitter.com/KLubnauer)

Zofia Klepacka po pierwszym dniu zmagań na igrzyskach w windsurfingowej klasie RS:X zajmowała świetną drugą pozycję. Ponieważ Polka publicznie sprzeciwia się aborcji i promuje pamięć o Żołnierzach Wyklętych, jej sukces wywołał złość środowisk lewicowo–liberalnych. „Świruska jest liderką po dwóch wyścigach. Kibicować?” – pytają. „Ona nie powinna dostać powołania” – grzmią zwolennicy opozycji i życzą Klepackiej, aby nie zdobyła medalu dla Polski.

Klepacka sprzedała swój medal, by pomóc Polce z Ukrainy [WIDEO]

Piękny gest Zofii Noceti-Klepackiej. Polska windsurferka sprzedała swój medal, by pomóc chorej na Parkinsona Polce z Ukrainy. Wzruszające nagranie...

zobacz więcej

W inauguracyjnym starcie Zofia Klepacka wywalczyła czwartą lokatę, później okazała się najlepsza, ale w trzecim dotarła na metę, na 14. pozycji. Ten ostatni wynik poszedł jednak do tzw. odrzutki, dzięki czemu brązowa medalistka igrzysk z Londynu z 2012 roku uplasowała się łącznie na drugiej pozycji.

To wywołało burzę w sieci. Powód?

Zobacz także ->  Oszukana przez sędziów? Klepacka złożyła skargę

Gdy w całej Polsce odbywały się protesty zwolenniczek aborcji, a Marta Lempart była na czołówkach wszystkich liberalno–lewicowych mediów, Zofia Klepacka opublikowała na Facebooku fotografię swoich dzieci oraz zdjęcie USG. „W 10. tygodniu tak wygląda dziecko. Nie jakiś zlepek komórek jak to większość celebrytów powtarza i wmawia innym” – napisała.

Gdy przy okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych dyskutowano z kolei o polskiej historii, Klepacka powiedziała o komunistycznych katach: „Ci ludzie powinni być rozliczeni z tego co Polsce i Wyklętym wyrządzili”.

„Chcesz poznać żywy, młody Kościół? Chodź z nami na Jasną Górę!”

Już 5 sierpnia z centrum stolicy wyruszy 41. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. Przez epidemię, w porównaniu do poprzednich lat,...

zobacz więcej

Klepacka? „Życzę sromotnej przegranej”


Teraz w sieci pojawiła się lawina komentarzy. Popularny w kręgach opozycji użytkownik Twittera FanTomas Szary (który zasłynął już m.in. porównaniem sześciu milionów ofiar niemieckiej agresji do stłuczonego wazonu oraz rozpowszechnianiem fake newsa dot. Patryka Jakiego i Mossadu) napisał: „Bosz! Klepacka wygrała żeglarski wyścig numer dwa w klasie RS:X. Świruska jest liderką po dwóch wyścigach. Kibicować?”

„Ja jej nie kibicuję, życzę jej tylko sromotnej przegranej” – zaznaczył użytkownik, który w sieci przedstawia się jako fan Rafała Trzaskowskiego z PO.

Zobacz także ->  Zofia Klepacka: Przekonałam kobietę, aby nie usuwała dziecka

„Ona nie powinna dostać powołania” – dodał z kolei pan Jacek, u którego w opisie nie brakuje wulgarnej symboliki ośmiu gwiazdek.

Tokio 2020: śledź relację z olimpijskich aren. Jak radzą sobie Polacy?

Trzeci dzień olimpijskich zmagań i kolejna dawka wielkich emocji. Przed nami m.in. mecz Igi Świątek w drugiej rundzie turnieju singlistek, mecz...

zobacz więcej

„Klepacka została staranowana przez Francuzkę i wpadła do wody. Haha, oby tak dalej” – czytamy w sieci.

„Gdyby Klepacka powtórzyła w trakcie Igrzysk jedną ze swoich wielu homofobicznych bredni, Komitet Olimpijski mógłby wyrzucić ją z Igrzysk” – ocenił aktywista środowisk LGBT Bart Staszewski.

Zobacz także ->  Wielkie wyróżnienie dla Zofii Klepackiej

„Zawsze kibicuje naszym reprezentantom, ale Klepacka to wyjątek” – stwierdziła pani Daria przedstawiająca się jako działaczka Młodej Lewicy.

Z „życzeniami” porażki nie zgodził się redaktor Tomasz Lis, który napisał: „Bez wyjścia. Kibicujemy wszystkim naszym”.

Szyc zaatakował Klepacką. „Jesteś żałosna, dziewczynko”

Brązowa medalistka olimpijska w windsurfingu Zofia Klepacka ponownie została zaatakowana za swój sprzeciw wobec promocji środowisk LGBT, ideologii...

zobacz więcej

Lubnauer rozbawiona”


Z kolei w poniedziałek rano w sieci pojawiły się informacje, że w drugim dniu zmagań Zofii Klepackiej poszło gorzej niż w pierwszym i skończyła go na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej.

„Kończą się dylematy moralne” – oceniła rozbawiona Katarzyna Lubnauer, posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz także ->  Zofia Klepacka o sprzeczce z Kingą Rusin: Zabrakło jej szacunku do drugiego człowieka

„Świetne informacje z Tokio” – podkreślają zwolennicy opozycji. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej