RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Koronawirus w Polsce. Nowe dane o zakażeniach i zgonach

Raport o epidemii koronawirusa w Polsce (fot. PAP/Leszek Szymański)
Raport o epidemii koronawirusa w Polsce (fot. PAP/Leszek Szymański)

Koronawirus w Polsce. W poniedziałek 26 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 74 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby w szpitalach nie zmarł ani jeden zakażony pacjent. Wykonano 23 tys. testów.

Sfałszowane świadectwa szczepień w sieci. „To problem w walce z COVID-19”

W Holandii coraz większą skalę przybiera fałszowanie dokumentów poświadczających przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19. Fałszywka kosztuje 200...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 82 przypadkach infekcji i o śmierci jednego pacjenta z COVID-19.

Do tej pory największą dzienną liczbę zachorowań potwierdzono w raporcie resortu zdrowia z 1 kwietnia: 35 251. Najwięcej zgonów – w raporcie z 8 kwietnia – 954.

Koronawirus w Polsce 26.07.2021: ile zakażeń i zgonów?


Nowe potwierdzone przypadki zakażeń koronawirusem dotyczą województw: mazowieckiego (16), małopolskiego (8), śląskiego (7), wielkopolskiego (7), podlaskiego (5), dolnośląskiego (4), świętokrzyskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3), lubelskiego (2), podkarpackiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), lubuskiego (1), łódzkiego (1), opolskiego (1).

5 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziło się 2 882 220 osób, zmarło w sumie 75 242 zainfekowanych pacjentów.

Ilu zakażonych jest pod respiratorami?


Z powodu COVID-19 hospitalizowanych jest 305 osób. To o jedna osoba więcej niż wczoraj. W szpitalach dostępnych pozostaje prawie 6 tysięcy łóżek covidowych.

Z respiratorów korzysta 45 pacjentów, czyli o dwóch mniej niż dobę wcześniej. Dostępne pozostają 572 takie urządzenia.

Kwarantanną jest objętych 83 518 osób. To o ponad tysiąc mniej niż wczoraj. Dotychczas za ozdrowieńców uznano 2 653 359 osób, u których wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej