RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Próbował potrącić pieszych na plaży. Kierowca w rękach policji

Próbował potrącić ludzi na plaży (fot. Shutterstock/DarSzach)
Próbował potrącić ludzi na plaży (fot. Shutterstock/DarSzach)

Policja ujęła kierowcę, który w niedzielę próbował potrącić pieszych na plaży w Radymnie (woj. podkarpackie) na Podkarpaciu. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. Zatrzymane zostały też dwie inne osoby.

Wypadek busa w Wielkopolsce. Ranna ośmioosobowa rodzina

W wypadku busa koło Budzynia (woj. wielkopolskie), do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, ranna została ośmioosobowa rodzina, w tym dzieci...

zobacz więcej

26-letni kierowca w poniedziałek ma zostać doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Najprawdopodobniej będzie to narażenie na utratę życia lub zdrowia. Za popełniony czyn grozi mu nawet do trzech lat więzienia.

Mężczyzna w chwili zatrzymania był trzeźwy. Przeprowadzone zostaną jednak badania toksykologiczne, które ustalą czy nie był pod wpływem środków odurzających.

Policja zatrzymała też jeszcze dwie osoby, które zostały przesłuchane w charakterze świadków.

Świadkowie poszukiwani


– Policjanci otrzymali sygnał, że na parkingu przed kąpieliskiem kierowca bmw potrącił pieszego. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce nie potwierdzili tej informacji. Na parkingu stało osobowe bmw, samochód został zabezpieczony – mówiła w niedzielę aspirant sztabowy Anna Długosz z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu.

Policjantka podkreśliła, że trwają czynności, które mają wyjaśnić sytuację. Część świadków została już ustalona, trwa poszukiwanie kolejnych.

Czytaj także: Piesi kontra kierowcy. Jesteśmy skazani na wojnę?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej