RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dramat w parku rozrywki. Runęła karuzela, na której huśtały się dzieci

Wypadek w parku rozrywki (fot. Niall Carson/PA Images via Getty Images)
Wypadek w parku rozrywki (fot. Niall Carson/PA Images via Getty Images)

Dramatyczny wypadek rozegrał się w parku rozrywki w Carrickfergus (Irlandia Północna). Kilkoro dzieci zostało zabranych do szpitala, a innym została udzielona pomoc na miejscu po tym, jak na karuzeli pękły liny ją podtrzymujące. Zdaniem władz parku, incydent był spowodowany złym zachowaniem nastolatków.

Wypadek busa w Wielkopolsce. Ranna ośmioosobowa rodzina

W wypadku busa koło Budzynia (woj. wielkopolskie), do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, ranna została ośmioosobowa rodzina, w tym dzieci...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem. Jedna z karuzel - na której huśtały się dzieci - nagle runęła na ziemię.

„Wszystkie huśtawki były trzymane przez liny, które pękły. Wszyscy po prostu krzyczeli. To było przerażające” – powiedział „The Sun” jeden ze świadków zdarzenia..

W wyniku wypadku około 20 osób zostało rannych. Do szpitala przetransportowano jedynie czwórkę dzieci. Innym została udzielona pomoc na miejscu.

Planet Fun powiedział, że wstępne dochodzenie przeprowadzone przez Health and Safety Executive (HSE) nie wykazało żadnych uszkodzeń mechanicznych w karuzeli, która obejmuje huśtawki obracające się wokół słupa na wysokości 60 metrów.

Co więcejm Planet Fun stwierdził, że „incydent był spowodowany niewłaściwym użyciem sprzętu przez nastolatków”.Czytaj także: Tragiczny wypadek w lunaparku. Pracownik wypadł z karuzeli

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej