RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Po tych słowach twarz Budki zrobiła się „czerwona jak burak”

Budka dostał ultimatum (fot. MACIEJ GOCLON / FOTONEWS/FORUM)
Budka dostał ultimatum (fot. MACIEJ GOCLON / FOTONEWS/FORUM)

Cezary Tomczyk na życzenie Donalda Tuska zrzekł się funkcji szefa klubu Koalicji Obywatelskiej, by zajął je Borys Budka. Wszystko to stało się w trakcie czwartkowego posiedzenia klubu, którego kulisy ujawniają media. Na spotkaniu głos miał zabrać nowy szef PO, a po jego słowach twarz Budki zrobiła się „czerwona jak burak”.

Zadziwiająca teza posła PO. Połączył decyzję o NS2 z „lex TVN”

Gdyby nie było „lex TVN”, może by nie było tego porozumienia amerykańsko-niemieckiego, dotyczącego Nord Stream 2 – taką opinię wyraził poseł...

zobacz więcej

Borys Budka, obecny wiceszef PO, a wcześniej także przewodniczący partii, został w czwartek ponownie wybrany na szefa klubu Koalicji Obywatelskiej. Wcześniej rezygnację z tej funkcji złożył Cezary Tomczyk. Zmiany w klubie KO nastąpiły na życzenie obecnego lidera partii Donalda Tuska.

Kulisy rezygnacji Tomczyka z szefowania klubowi KO opisuje Interia, która podaje, że podczas czwartkowego spotkania klubu polityk dał do zrozumienia, że niechętnie zrzeka się funkcji.

„Tomczyk nie owijał w bawełnę i mówił wprost do kolegów i koleżanek, że to przewodniczący Tusk poprosił go o rezygnację – a jest to wynik umowy między Tuskiem a Borysem Budką. Dodawał, że jego wola była inna – chciał kierować klubem dalej” – opisano.

Po wystąpieniu Tomczyk miał otrzymać długie brawa. Portal twierdzi, że podczas tego posiedzenia klubu kilku posłankom „po policzkach spłynęły łzy”.

Po Tomczyku głos zabrał Donald Tusk, który powiedział, że jeżeli Budka nie sprawdzi się na tym stanowisku, to za kilka miesięcy go odwoła. Jak mówi rozmówca Interii, w tym momencie twarz Budki zrobiła się „czerwona jak burak”.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej