RAPORT:

#FabrykahejtuPO

IMGW wydaje pomarańczowe alerty przed burzami z gradem. Będzie niebezpiecznie

Poniedziałek pod znakiem burz (fot. Forum/Agencja Wschod)
Poniedziałek pod znakiem burz (fot. Forum/Agencja Wschod)

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami dla kilku województw centralnej i wschodniej Polski. Synoptycy informują, że w poniedziałek w niektórych regionach może spaść do 40 litrów wody.

Bałtyk. Na niestrzeżonej plaży utonął 56-latek

W Bałtyku utonął 56-letni mężczyzna z woj. śląskiego, który wszedł do morza na niestrzeżonej plaży w Chłopach. Prowadzona była reanimacja, ale...

zobacz więcej

Synoptyk IMGW Michał Ogrodnik poinformował, że poniedziałek to kolejny dzień, w czasie którego prognozowane są przelotne opady deszczu oraz burze.

– Najsilniejsze z tych burz będą występować w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy, Mazowsze po Lubelszczyznę – powiedział. Jak wskazał, burzom w tej części kraju towarzyszyć mogą opady deszczu wynoszące od 30 do 40 mm. Niewykluczone są porywy wiatru sięgające nawet 80 km/h oraz niewielki grad.

Opady możliwe są również na pozostałym obszarze kraju, jednak zjawiska w czasie burz powinny być już nieco słabsze. W najcieplejszym momencie dnia we wschodniej i południowo-wschodniej części kraju na termometrach nadal zobaczymy 30-31 st. Celsjusza. Nieco chłodniej ma być na zachodzie i nad morzem, gdzie temperatury wahać się będą od 26 do 28 stopni Celsjusza.

– Na obszarach górskich będzie komfortowa temperatura w granicach 24-25 stopni Celsjusza, ale turystów, którzy wybierają się na szlaki górskie, muszę przestrzec, że tam również spodziewane są przelotne opady deszczu i burze – powiedział Ogrodnik.

W poniedziałek rano IMGW wydał alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw: łódzkiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Alerty drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązują na terenie województwa mazowieckiego.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Na terenie województw: mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego obowiązują alerty drugiego stopnia przed upałem.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej