RAPORT

Wojna na Ukrainie

Polityk Konfederacji przyznaje: Szczepionki drastycznie ograniczają śmiertelność i hospitalizacje

Jeszcze miesiąc wcześniej Sławomir Mentzen twierdził, że „nie są dobrze sprawdzone” (fot. PAP/Mateusz Marek, Grzegorz Momot)
Jeszcze miesiąc wcześniej Sławomir Mentzen twierdził, że „nie są dobrze sprawdzone” (fot. PAP/Mateusz Marek, Grzegorz Momot)

– Szczepionki drastycznie ograniczają śmiertelność osób zaszczepionych oraz hospitalizację – przyznał poseł Konfederacji Sławomir Mentzen. Polityk jeszcze w czerwcu tłumaczył „naturalną nieufność” wobec szczepionek na COVID-19, ponieważ „w przeciwieństwie do innych preparatów nie są jeszcze dobrze sprawdzone”. Jego partyjni koledzy głoszą wręcz tezy o „fałszywej pandemii”.

„Marsz o wolność” kamieniem w głowę i kopniakiem. Dwoje policjantów w szpitalu [WIDEO]

Uczestnicy „Marszu o wolność”, którzy demonstrowali przeciw szczepieniom i środkom ostrożności stosowanym w związku z pandemią, sami nie...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W rozmowie w Polsat News Mentzen nie negował faktu, jakim jest pandemia wywołana przez Sars-Cov-2, przyznał nawet, że „wirusa zniszczyć się nie da”.

A Grzegorz Braun w Sejmie: To fałszywa pandemia


To zupełnie inne stanowisko, niż prezentowane np. przez jednego z liderów jego ugrupowania, Grzegorza Brauna, który nawet z trybuny sejmowej utrzymywał, że „jest fałszywa pandemia, psychoza na skalę globalną rozkręcona i pielęgnowana tutaj przez władze warszawskie, stołeczne i państwowe”.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Sławomir Mentzen docenił też skuteczność szczepionek. Miesiąc wcześniej ten sam polityk utrzymywał, że szczepionki przeciwko COVID-19, w przeciwieństwie do innych preparatów, nie są jeszcze dobrze sprawdzone. – Stąd wynika naturalna nieufność ludzi – twierdził.

Przeczytaj też: Dezinformacja na temat COVID-19 specjalnością Rosjan

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej