RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Awantura antyszczepionkowców. Niedzielski: To trzeba piętnować

Minister zdrowia podziękował Policji Polskiej za interwencję w Grodzisku Mazowieckim (fot. Facebook/MediaInfoTvPL / Twitter/@a_niedzielski)
Minister zdrowia podziękował Policji Polskiej za interwencję w Grodzisku Mazowieckim (fot. Facebook/MediaInfoTvPL / Twitter/@a_niedzielski)

„Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi” – napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski komentując sytuację z Grodziska Mazowieckiego. W niedzielę po południu w jednym z punktów szczepień grupa awanturujących się antyszczepionkowców chciała wtargnąć do placówki. Musiała interweniować policja.

„Dramaty tych, którzy stracili bliskich, gorsze od przymusu”. Polityk Porozumienia o szczepieniach

„Przed jesienią warto poważnie sie zastanowić nad francuskimi rozwiązaniami” – uważa wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek. Dzień wcześniej lider...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

„Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować. Dziękuję Polskiej Policji za interwencję” – napisał na Twitterze min. Niedzielski komentując zajścia z punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim.

„Około godz. 13.30 mieliśmy wezwanie na interwencję w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Grupa osób chciała siłą wejść do budynku i wszczęła awanturę z pracownikami punktu” – przekazała Polskiej Agencji Prasowej oficer prasowa asp. szt. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policja zatrzymała dwie osoby w związku z tą interwencją – jedną z względu na naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a drugą za znieważenie i kierowanie gróźb karanych wobec policjantów. Wobec nich w komendzie przeprowadzono czynności i około godz. 16.00 osoby te zostały zwolnione. Pozostałe osoby z grupy, która chciała wejść do punktu – według informacji policji – rozeszły się.

Z nagrań, które opublikowano na Twitterze po tym zajściu wynika, że na teren punktu chciały wejść osoby z logiem organizacji „Polskie Żółte Kamizelki” i wtedy zostały powstrzymywane przez personel placówki. Na nagraniach słychać wulgarne krzyki.

„Polskie Żółte Kamizelki” to organizacja, która przedstawia się jako grupa ludzi walczących o wolność i stawiających „opór bezprawiu rządu i policji”.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej