RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Będzie dużo do dzielenia” – dlatego tak walczą o odzyskanie władzy

„Platforma wskazuje człowieka i nie ma dyskusji, czy on jest dobry, czy nie” (fot. PAP/Marcin Gadomski)
„Platforma wskazuje człowieka i nie ma dyskusji, czy on jest dobry, czy nie” (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Prawo i Sprawiedliwość podjęło uchwałę, która ma wyeliminować bezpodstawne zatrudnianie osób związanych z politykami tej partii w spółkach Skarbu Państwa. Na taki krok nie zdecydowała się opozycja, choć zdaniem komentatorów szczególnie w samorządach powinna oczyścić się z pajęczyny politycznych powiązań.

Neumann „gwarantował”, że wymiar sprawiedliwości będzie działał na korzyść PO

Sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią, ku***, nic. Będą prowadzić sprawy – i...

zobacz więcej

Zarobki opiewające na kilkaset tysięcy złotych, niewłaściwe kompetencje i stanowiska przydzielane z politycznego rozdania – tak komentatorzy mówią o sytuacji w wielu samorządach, szczególnie tych zarządzanych przez Platformę Obywatelską.

- Nie ma miejsca, w którym rządzi Platforma, w którym by rodziny, krewni, znajomi senatorów, posłów, polityków PO nie byli zatrudnieni – uważa redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz.

Adam Korol, były minister sportu i turystyki w rządzie PO-PSL, kiedy nie wiedział, że jest nagrywany, przyznał wprost, że wygranie wyborów dla Platformy Obywatelskiej wiąże się z dużą liczbą stanowisk do obsadzenia.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

– Musisz to zrozumieć. Jak wygramy wybory samorządowe, to będzie dużo do dzielenia. To wszystko. Gdzieś tam na końcu chodzi o to, żeby ktoś został dyrektorem. Nie oszukujmy się: o to chodzi, czy nie? – pytał retorycznie lokalnego działacza PO na Pomorzu.

– No tak, chodzi o to, żeby mieć wpływ na miasto – odpowiedział wówczas jegoo rozmówca

Według wielu politologów właśnie to tłumaczy determinację, z jaką politycy opozycji walczą o odzyskanie władzy.

– Platforma wskazuje tego człowieka i nie ma dyskusji o tym, czy on jest dobry, czy nie, tak jak dzisiaj. Czy się nadaje czy nie. Czy się nadaje do takiej spółki czy nie. W d***pie to mamy – przekonywał lokalnych kolegów prominentny działacz partii Sławomir Neumann.

Więcej o „taśmach Neumanna” przeczytasz tutaj.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej