RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Indie: Tragedia w górach. Na turystów runęły wielkie głazy [WIDEO]

W tragicznym osuwisku zgineło 9 osób (fot. Anthony Asael/Art in All of Us/Getty Images / Twitter/Nikhil Choudhary)
W tragicznym osuwisku zgineło 9 osób (fot. Anthony Asael/Art in All of Us/Getty Images / Twitter/Nikhil Choudhary)

Dziewięciu turystów zginęło w północnych Indiach. Na ich samochód runęły oderwane od skalnej ściany głazy. Trzy inne osoby zostały ranne. Do zdarzenia doszło w niedzielę w stanie Himachal Pradesh, informuje BBC.

Tajfun coraz bliżej Tokio. Organizatorzy Igrzysk przesuwają wyścigi

Jeden dzień dłużej będą musiały czekać na swój olimpijski finał polskie osady wioślarskie, m.in. czwórka podwójna. Tajfun „Nepartak” ma dotrzeć do...

zobacz więcej

Na Twitterze pojawiły się materiały filmowe pokazujące duże fragmenty skał toczące się w dół stromej doliny i uderzające w przecinający ją most, który wkrótce się zawalił. Skały niszczyły zaparkowane w pobliżu samochody.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Główny minister stanu Himachal Pradesh, Jairam Thakur, opisał ten incydent jako „rozdzierający serce”. Premier Indii Narendra Modi powiedział, że przesyła „serdeczne kondolencje rodzinom tych, którzy stracili życie”. Dodał, że wszyscy poszkodowani otrzymają wsparcie z rządowego funduszu pomocy.

Według gazety Hindustan Times część ofiar pochodziła ze stolicy kraju Delhi, odwiedzali popularną miejscowość turystyczną Chitkul.

Lokalne władze i policja w związku z przewidywanymi silnymi opadami deszczu ostrzegają o dalszych możliwych osunięciach ziemi .

W sobotę w zachodnioindyjskim stanie Maharasztra zginęło co najmniej 136 osób po tym, jak ulewy zalały setki wiosek i zmiotły z powierzchni ziemi domy .

W części Indii od kilu dni zdarzają się lawiny błotne i powodzie wywołane ulewnymi deszczami. Kraj doświadcza skutków pory monsunowej, która trwa od czerwca do września każdego roku.

Zobacz także: Rośnie liczba osób, które zginęły w wyniku porażenia piorunami

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej