RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Dramaty tych, którzy stracili bliskich, gorsze od przymusu”. Polityk Porozumienia o szczepieniach

Jan Strzeżek:  skończmy z antynaukowymi bzdurami antyszczepionkowców (fot. PAP/Rafał Guz, Grzegorz Michałowski)
Jan Strzeżek: skończmy z antynaukowymi bzdurami antyszczepionkowców (fot. PAP/Rafał Guz, Grzegorz Michałowski)

„Przed jesienią warto poważnie sie zastanowić nad francuskimi rozwiązaniami” – uważa wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek. Dzień wcześniej lider partii, wicepremier Jarosław Gowin oświadczył, że jest zwolennikiem zastosowania środków, jakie planuje się przyjąć we Francji, gdzie szczepienie ma być warunkiem wizyty w restauracji, centrum handlowym czy podróży pociągiem.

KORONAWIRUS – RAPORT

„Skończmy wreszcie z antynaukowymi bzdurami antyszczepionkowców” – zaapelował polityk koalicyjnej partii, wskazując, że „dramaty setek tysięcy osób, które straciły bliskich i znajomych”

W sobotę Jarosław Gowin pytany przez Polsat News, czy Polska powinna iść w ślady państw m.in. Francji, które wprowadzają ograniczenia dla niezaszczepionych przeciwko COVID-19, m.in. zezwalając na korzystanie z kin czy restauracji osobom zaszczepionym, odpowiedział, że jest „kategorycznym przeciwnikiem przymusowych szczepień i równocześnie kategorycznym zwolennikiem takich rozwiązań”.

Polska wprowadzi obowiązek szczepień? „Sytuacja w Europie robi się dramatyczna”

Prezydent Francji ogłosił, że okazanie certyfikatu szczepień będzie niebawem niezbędne do wizyty w restauracji, centrum handlowym czy podróży...

zobacz więcej

– Mówię to z pełną odpowiedzialnością, po pierwsze jako minister odpowiedzialny za gospodarkę. Ci, którzy się nie szczepią, bez ważnych powodów medycznych, zagrażają tysiącom polskich firm, milionom miejsc pracy. Ale mówię to także jako dziadek. Mówię to, jako ktoś kto jest bardzo zaniepokojony o przyszłość, o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – wyjaśniał Gowin.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Minister zdrowia Francji Olivier Veran ostrzegł w liście do dyrektorów szpitali i domów spokojnej starości, że jeśli co najmniej 80 proc. personelu nie zostanie zaszczepione do września, władze wprowadzą szczepienia obowiązkowe. Najwyższy Urząd ds. Zdrowia w tym kraju nie wykluczył również obowiązkowych szczepień całej populacji.

Przeczytaj także: Obowiązkowe szczepienia we Francji? Jest stanowisko Najwyższego Urzędu ds. Zdrowia

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej