RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Wiadomo co było przyczyną wypadku autokaru w Chorwacji [WIDEO]

Kierowca autokaru, który w niedzielę rano wypadł z drogi w pobliżu Slavonskiego Brodu, w wyniku czego zginęło dziesięć osób, został aresztowany. – Zatrzymany przyznał, że zasnął w czasie jazdy – poinformował zastępca prokuratora miejskiego w Slavonskim Brodzie, Slavko Pranjić.

Katastrofa w Chorwacji. Jest wiele ofiar [WIDEO]

Co najmniej 10 osób zginęło a ponad 40 zostało rannych w wypadku autokaru w Chorwacji. Na miejscu trwa akcja służb.

zobacz więcej

Jak informuje chorwacki portal totalcroatianews, prokurator zapytany, czy kierowca przyznał, że zasnął w czasie jazdy i dlatego pojazd wpadł w poślizg, powiedział: „Według informacji, które mam od policji będącej na miejscu zdarzenia, tak właśnie twierdzi, ale okoliczności będą nadal ustalane.”

Pranjić poinformował, że śledztwo jest prowadzone i prawdopodobnie zostanie wszczęte postępowanie karne przeciwko 52-letniemu kierowcy, obywatelowi Kosowa, który, jak dodał, jest obecnie podejrzany o popełnienie przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu ruchu drogowego z poważnymi konsekwencjami. Drugi kierowca zginął w wypadku.

Kto ucierpiał w czasie wypadku?


Prokurator podsumował na konferencji prasowej, że autobus z kosowskimi numerami rejestracyjnymi, jadący z Frankfurtu nad Menem do Prisztiny, stolicy Kosowa, wpadł o 6 rano w poślizg, zsunął się z autostrady i przewrócił na bok. Na jego pokładzie było 69 pasażerów, dziesięciu zginęło.

Służby ratunkowe udzieliły pomocy 45 osobom, z których 15 jest poważnie rannych, w tym mała dziewczynka, powiedział minister zdrowia Vili Berosz w niedzielę po wizycie na miejscu katastrofy.Kto podróżował autokarem?


Policja nie ujawniła na razie narodowości i tożsamości ofiar. Według chorwackich portali autokarem jechali obywatele Kosowa, którzy pracują w Niemczech i wracali z rodzinami do domu na wakacje.

Do wypadku doszło na autostradzie A3, która biegnie od granicy ze Słowenią w Breganie do granicy z Serbią w Lipovacu. Trasa ta była kiedyś częścią autostrady Braterstwo i Jedność łączącej republiki byłej Jugosławii: Słowenię, Chorwację, Serbię i Macedonię. (PAP)

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej