RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Oszukana przez sędziów? Klepacka złożyła skargę

Zofia Klepacka zajmuje drugie miejsce po pierwszym dniu zmagań w windsurfingowej klasie RS:X.(fot. Clive Mason/Getty Images)
Zofia Klepacka zajmuje drugie miejsce po pierwszym dniu zmagań w windsurfingowej klasie RS:X.(fot. Clive Mason/Getty Images)

Zofia Klepacka zajmuje drugie miejsce po pierwszym dniu zmagań na igrzyskach w Tokio w windsurfingowej klasie RS:X. Polka prowadziła, ale pod koniec trzeciego startu zderzyła się z jedną rywalem. – Francuzka we mnie wpłynęła – powiedziała Polka w nagraniu opublikowanym na Facebooku.

Tokio 2020: Świetny mecz Polaków. Wygraliśmy z Rosją!

Polscy koszykarze rozkręcają się z meczu na mecz. Po wkalkulowanej porażce z najlepszą na świecie Serbią, Biało-Czerwoni w bardzo dobrym stylu...

zobacz więcej

W inauguracyjnym starcie Klepacka wywalczyła czwartą lokatę, później okazała się najlepsza, ale w trzecim dotarła na metę na 14. pozycji. Ten wynik poszedł jednak do tzw. odrzutki, dzięki czemu brązowa medalistka igrzysk z Londynu z 2012 roku jest w gronie 27 zawodniczek druga.

– W trzecim dzisiejszym starcie płynęłam trzecia, skończyła czternasta. Francuzka we mnie wpłynęła. Złożyłam protest o zadośćuczynienie, ale sędziów odrzucili, bo „nie próbowałam uniknąć kolizji”. Będziemy się odwoływać, ale trudno będzie z nimi wygrać. Można łamać prawo i sobie wygrać. Walczymy dalej, a ja w kolejnych dniach pokażę im, gdzie raki zimują – dodała Klepacka.

Prowadzi aktualna mistrzyni olimpijska i Europy oraz brązowa medalistka czempionatu globu Francuzka Charline Picon, a trzecia jest Włoszka Marta Maggetti.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej