RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Pijanego dziennikarza oko.press broni redaktor z Newsweeka. „Jeżeli to nie miało związku z pracą...”

Niektórzy pracownicy mediów stanęli w obronie dziennikarza (fot. Shutterstock/Burdun Iliya)
Niektórzy pracownicy mediów stanęli w obronie dziennikarza (fot. Shutterstock/Burdun Iliya)

Pijany dziennikarz oko.press próbował prowadzić samochód. Mężczyznę zatrzymali policjanci. Redakcja zapowiada wyciągnięcie konsekwencji. „Ale jeżeli to nie miało związku z jego pracą, redakcja nie powinna wyciągać konsekwencji” – apeluje Mariusz Kowalczyk z „Newsweek Polska”. „Najsztubizm-Durczokizm w pełnej krasie” – odpowiadają internauci.

Pijany dziennikarz oko.press wsiadł za kierownicę. Zaatakował policjanta

W sobotę nad ranem na warszawskim Żoliborzu policjanci zmuszeni byli podjąć interwencję wobec jednego z dziennikarzy oko.press. Mężczyzna, który...

zobacz więcej

Portal tvp.info ustalił, że w sobotę nad ranem na warszawskim Żoliborzu doszło do incydentu z będącym pod wpływem alkoholu mężczyzną.

Patrolujący ulicę policjanci zauważyli chwiejącego się mężczyznę, który przyznał funkcjonariuszom, że jest po alkoholu i wraca właśnie do domu. Oznajmił też, że nie potrzebował pomocy, więc policjanci nie podjęli interwencji.

Chwilę potem mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu i próbował odjechać. Gdy mundurowi mu przeszkodzili, zaatakował ich. Agresor został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie okazało się, że to dziennikarz portalu oko.press.

Dziennikarz TVP Cezary Gmyz przekazał, że sprawa ma dotyczyć Radosława Grucy.

Pijany dziennikarz oko.press atakował policjanta. Jest stanowisko redakcji

Redakcja portalu oko.press poinformowała, że „czeka na wyjaśnienia” dziennikarza, który w sobotę nad ranem będąc pod wpływem alkoholu wsiadł do...

zobacz więcej

Do sprawy odniosła się w oświadczeniu redakcja oko.press. Redakcja poinformowała, że „czeka na wyjaśnienia” dziennikarza i zapowiada wyciągnięcie konsekwencji „jeśli potwierdzi się, że zdarzenie miało taki przebieg”.

Niektórzy pracownicy mediów stanęli w obronie dziennikarza. Mariusz Kowalczyk z „Newsweek Polska” napisał na Twitterze, że „źle jest próbować jeździć po pijaku i szarpać się z policjantami”. „Ale jeżeli to nie miało związku z jego pracą, redakcja nie powinna wyciągać konsekwencji” – oznajmił.

Na słowa Kowalczyka zareagowali dziennikarze i internauci.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej