RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Katastrofa w Chorwacji. Jest wiele ofiar [WIDEO]

Co najmniej 10 osób zginęło a ponad 40 zostało rannych w wypadku autokaru na autostradzie A3 w Chorwacji. Na miejscu trwa akcja służb.

Tragiczny pożar magazynu. Nie żyje co najmniej 14 osób [WIDEO]

Co najmniej 14 poniosło śmierć a 26 zostało rannych w sobotę południu w pożarze magazynu w parku przemysłowym w mieście Changchun, w chińskiej...

zobacz więcej

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 6 rano na autostradzie w pobliżu miasta Slavonski Brod we wschodniej Chorwacji.

Lokalna policja podaje, że autobus linii Frankfurt-Prisztina zsunął się z autostrady. Na nagraniach widać autokar przewrócony na bok.

45 rannych osób, w tym osiem ciężko, zostało przewiezionych do najbliższego szpitala w Slavonskim Brodzie. Na razie nie są znane szczegóły dotyczące wieku i narodowości pasażerów.

Stan ośmiu rannych osób jest oceniany jako ciężki - podała agencja prasowa Hina.

Służby na miejscu ustalają przyczynę wypadku. Jak podają media, autokar miał kosowskie numery rejestracyjne.

Autostrada, na której doszło do wypadku, jest kluczową arterią prowadzącą przez Chorwację, która biegnie od granicy ze Słowenią w Breganie do granicy z Serbią w Lipovacu. Trasa ta była kiedyś częścią autostrady Braterstwo i Jedność łączącej republiki byłej Jugosławii: Słowenię, Chorwację, Serbię i Macedonię. W okresie letnim jest zatłoczona przez podróżujących turystów.Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Wypadek autokaru w Chorwacji (fot. Forum/PIXSELL/Ivica Galovic)
Wypadek autokaru w Chorwacji (fot. Forum/PIXSELL/Ivica Galovic)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej