RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wielkopolskie: Zawalił się dach dyskoteki. Ewakuacja ponad 80 osób

Ewakuowano kilkadziesiąt osób (fot. OSP KSRG Kościan)
Ewakuowano kilkadziesiąt osób (fot. OSP KSRG Kościan)

W nocy z soboty na niedzielę zawalił się dach dyskoteki w Kościanie (woj. wielkopolskie). W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Drewniana konstrukcja osiadła na nieużytkowanym poddaszu. Klienci lokalu, o tym co się stało, dowiedzieli się od przybyłych na miejsce strażaków.

Wypadek busa w Wielkopolsce. Ranna ośmioosobowa rodzina

W wypadku busa koło Budzynia (woj. wielkopolskie), do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, ranna została ośmioosobowa rodzina, w tym dzieci...

zobacz więcej

Oficer prasowy PSP w Kościanie kpt. Bartosz Napierała powiedział, że tuż po północy strażacy otrzymali zgłoszenie o zawalonym dachu w budynku klubu tanecznego przy ul. Surzyńskiego.

– Po przyjeździe na miejsce okazało się, że trzy czwarte konstrukcji drewnianego dachu zawaliło się na nieużytkowane poddasze. Ewakuowano 82 osoby – powiedział. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Jak wyjaśnił Napierała, strażaków wezwała osoba mieszkająca w sąsiedztwie klubu. – Uczestnicy imprezy nawet tego nie słyszeli, bawili się dalej. Dopiero gdy przyjechała straż pożarna dowiedzieli się, że coś się stało – dodał.

Strażacy zabezpieczyli budynek, odcięli w nim media i zakazali właścicielowi dalszej eksploatacji obiektu. Przyczyny zawalenia się konstrukcji dachu będą wyjaśniać inspektorzy budowlani.

Zobacz też: Uciekając porzucił auto. Pojazd z pasażerką w środku stoczył się do rzeki

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej