RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tokio 2020: Tajfun blisko Japonii. Sparaliżuje igrzyska?

Japończycy przekonują, że są gotowi na walkę z żywiołem (fot. Getty Images)
Japończycy przekonują, że są gotowi na walkę z żywiołem (fot. Getty Images)

Tajfun „Nepartak” we wtorek ma dotrzeć do Tokio. Obecnie znajduje się nad Pacyfikiem i jego prędkość przekracza 100 km/h. Przemieszcza się cały czas w kierunku wyspy Honsiu, na której położona jest stolica Japonii. Prognozy mówią o silnych opadach deszczu i gwałtownym wietrze.

Tokio 2020: wszystkie wyniki i starty Polaków

Igrzyska olimpijskie w Tokio potrwają od 23 lipca do 8 sierpnia. Będziemy śledzić wszystkie starty naszych 211 reprezentantów – ich walkę zarówno w...

zobacz więcej

Komitet Organizacyjny igrzysk zapewnia, że jest przygotowany na tajfun i już podjął odpowiednie działania, by nie przeszkodził on w rywalizacji. Zaplanowane na poniedziałek wyścigi wioślarskie zostały przełożone.

„To nie jest sytuacja, której się nie spodziewaliśmy. Zmiana terminów rozgrywania poszczególnych konkurencji zdarzała się także w innych igrzyskach. Na szczęście przy tajfunach wiele możemy przewidzieć i działać wcześniej. Gorzej sytuacja wygląda przy ewentualnym trzęsieniu ziemi” - wyjaśnił jeden z przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego.

Na walkę z żywiołem trudno być jednak przygotowanym. Pozostaje trzymać kciuki, by obszedł się z Tokio łaskawie i pozwolił kontynuować rywalizację...

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej