RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zadziwiająca teza posła PO. Połączył decyzję o NS2 z „lex TVN”

Gdyby nie było „lex TVN”, może by nie było tego porozumienia amerykańsko-niemieckiego, dotyczącego Nord Stream 2 – taką opinię wyraził poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Urbaniak. – Pan bredzi. Porozumienie było najpierw – odpowiedział mu poseł Marek Suski z PiS.

Porozumienie USA z Niemcami ws. NS2. „A teraz niech Polska coś zaproponuje”

USA, Niemcy i Rosja porozumiały się ws. gazociągu Nord Stream 2, omijającego Polskę i państwa Bałtyckie. Amerykański ekspert Jonathan Katz ocenił,...

zobacz więcej

W programie „Woronicza 17” w TVP Info politycy dyskutowali w niedzielę o porozumieniu USA i Niemiec w sprawie budowy gazociągu Nord Stream 2. Przedstawiciel Platformy Obywatelskiej Jarosław Urbaniak ocenił – odnosząc się do działań Polski i byłego prezydenta USA – że w sprawie NS2 „robiono dużo szumu, ale nie robiono realnych ruchów”.

– Donald Trump dużo machał rękami i zarzucał blond grzywę, ale z tego średnio coś wynikało. Ten projekt realizowano krok po kroku. To, co robiło USA za prezydentury Trumpa, było nieskuteczne – mówił parlamentarzysta.

Urbaniak stwierdził, że błędem polskiej dyplomacji było „nastawienie tylko na Trumpa”. – Po drugie mamy „lex TVN”. Myślę, że w USA zauważono tę agresję w stosunku do potężnej amerykańskiej firmy – mówił poseł odnosząc się do projektu posłów PiS o dot. zmian w ustawie medialnej.

TVN i „uczciwa praca wobec widzów”. Kilkanaście przykładów na to jak są oszukiwani od lat

„Naszą misją i naszym zadaniem jest informowanie o istotnych sprawach, bez względu na to, kto jest u władzy i jaką opcję reprezentują bohaterowie...

zobacz więcej

Prowadzący program pytał więc Urbaniaka, czy gdyby nie było „lex TVN”, to Nord Stream 2 by nie powstał. – Gdyby nie było „lex TVN”, może by nie było tego porozumienia amerykańsko-niemieckiego – oświadczył poseł PO.

Suski do posła PO: Pan bredzi


Politykowi odpowiedział wiceprezes klubu PiS poseł Marek Suski. – Pan bredzi. To porozumienie (o Nord Stream 2) było najpierw niż „lex TVN”, jeśli w ogóle można mówić o czymś takim, jak „lex TVN” – mówił Suski. Dodał, że we wtorek nad ustawą będzie pracować komisja, później decyzję podejmie parlament.

Jarosław Urbaniak mówił dalej, że „dyplomacja USA od lat zawsze jest za biznesem”.

– Pan poseł przyznał, że amerykańscy politycy mogą mieć bezpośredni wpływ na linię redakcyjną jednej ze stacji telewizyjnych i że politycy mają olbrzymi wpływ na biznes – zareagował poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak.

KRRiT o ataku Morozowskiego z TVN na posłankę Lewicy: Nie dochował standardów dziennikarskich

W czasie debaty publicznej ws. poparcia dla Funduszu Odbudowy dla Polski, jaka przetoczyła się również w mediach, niektórzy dziennikarze TVN...

zobacz więcej

Kanthak o ustawie medialnej: To kluczowy powód


Dalej tłumaczył, że to jest właśnie jeden z kluczowych powodów, dla których ma być przyjęta ta ustawa, „żeby zadbać o to, żeby państwa, czy to Rosja, czy Chiny, nie miały wpływu na linię redakcyjną mediów w Polsce”.

Kanthak argumentował, że w ustawie o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji „mamy inne kryteria wobec polskich spółek i polskich podmiotów, a inne wobec spółek z europejskiego obszaru gospodarczego”.

Polski podmiot nie miałby szansy, żeby dostać koncesję, a europejski ma szanse. To nierówne traktowanie podmiotów polskich i zagranicznych, stąd ta propozycja – mówił poseł Solidarnej Polski.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej