RAPORT:

Tokio 2020: Piękna jazda Polek. Do medalu zabrakło niewiele...

Anna Plichta mogła sprawić polskim kibicom wspaniałą niespodziankę (fot. Getty Images)

Anna Kiesenhofer prowadziła niemal od startu do mety i zdobyła sensacyjne złoto wyścigu ze startu wspólnego. Wraz z Austriaczką przez większość trasy jechały Anna Plichta i Omer Shapira (Izrael), które pozycje medalowe straciły na ostatnich kilometrach. Do podium Polce zabrakło bardzo niewiele...

Tokio 2020: wszystkie wyniki i starty Polaków

Igrzyska olimpijskie w Tokio potrwają od 23 lipca do 8 sierpnia. Będziemy śledzić wszystkie starty naszych 211 reprezentantów – ich walkę zarówno w...

A konkretnie: około 4 kilometrów. Tyle zostało do mety, gdy peleton „wchłonął” sunące na rowerach reprezentantki Polski i Izraela. Obie kolarki walczyły dzielnie, ale przerosły je trudy olimpijskiej trasy.

W grupie, która złapała dwie uciekinierki była Katarzyna Niewiadoma. Polka, specjalizująca się w nieco trudniejszych trasach, na płaskich ostatnich kilometrach nie była w stanie zbudować przewagi. Zrobiła to Holenderka Annemiek van Vleuten, która wyrwała się grupie i dojechała do mety na miejscu drugim. W pościg za nią ruszyła Elisa Longo Borghini (Włochy), która rywalki co prawda nie postraszyła, ale wywalczyła dla siebie brąz.

Niewiadoma skończyła rywalizację na 14. miejscu, 18. pozycję zajęła Marta Lach. Plichta dojechała w tyle stawki.