RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wypadek busa w Wielkopolsce. Ranna ośmioosobowa rodzina

Rodzina wracała z jednodniowej wycieczki nad morze (fot. SHutterstock/Orso)
Rodzina wracała z jednodniowej wycieczki nad morze (fot. SHutterstock/Orso)

W wypadku busa koło Budzynia (woj. wielkopolskie), do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, ranna została ośmioosobowa rodzina, w tym dzieci w wieku od 3 miesięcy do 12 lat. Kierujący autem uderzył w przydrożne drzewo.

Nie żyje uczestnik spływu rzeką Skawą. Porwał go nurt

Nie żyje 46–letni uczestnik sobotniego spływu rzeką Skawą. Z ustaleń policji wynika, że doszło do kolizji kajaków w Woźnikach. Ofiarę porwał potem...

zobacz więcej

St. asp. Beata Luberska z KPP w Chodzieży przekazała w niedzielę, że w wypadku, do którego około północy na 214 km drogi krajowej nr 11, ranni zostali rodzice i ich sześcioro dzieci w wieku od trzech miesięcy do 12 lat. – Dzieci są ciężej ranne – zaznaczyła policjantka.

Według ustaleń policjantów pochodząca z Wielkopolski rodzina wracała z jednodniowej wycieczki nad morze. Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi.

– Kierowca Opla Vivaro jadąc od strony Chodzieży w kierunku Poznania, z nieznanych dotąd przyczyn, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu trwają czynności w celu ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia – powiedziała Luberska.

Dodała, że kierujący Oplem był trzeźwy, ale policjanci sprawdzą czy nie był pod wpływem środków odurzających. O wypadku została powiadomiona prokuratura.

Poszkodowani w wypadku trafili do szpitali w Chodzieży i Pile. Luberska dodała, że do uwolnienia rannych z wraku auta strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu.

Droga krajowa nr 11 była zablokowana do godz. 5 rano.

Zobacz też: Zderzenie dwóch samolotów. Żaden z nich nie był w powietrzu

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej