RAPORT:

Tokio 2020: Pewna wygrana Hurkacza. Polak w drugiej rundzie

Hubert Hurkacz w dobrym stylu awansował do 2. rundy (fot. PAP/Leszek Szymański)

Nie było sensacji i niepotrzebnych emocji. Hubert Hurkacz w dwóch setach (6:2, 6:4) rozprawił się ze znacznie niżej notowanym Australijczykiem Luke’em Saville’em i awansował do 2. rundy turnieju olimpijskiego.

Tokio 2020: Linette bez szans. Szybka porażka Polki

Sensacji, niestety, nie było. Magda Linette w dwóch setach (2:6, 1:6) uległa trzeciej rakiecie świata – Arynie Sabalence. Polka żegna się z...

Miała być trudna przeprawa z Martonem Fucsovicsem, ale Węgier wycofał się z turnieju olimpijskiego. Uraz barku, którego nabawił się już w Tokio, okazał się na tyle silny, że 29-latek musiał przerwać olimpijski sen.

W jego miejsce „wskoczył” znacznie niżej notowany Australijczyk Luke Saville, który wielkiego oporu rozstawionemu z "siódemką" Hurkaczowi postawić zwyczajnie nie miał prawa.

Różnica klas była na korcie widoczna od pierwszej piłki. Polak w pierwszym secie pozwalał jeszcze czasem „pograć” rywalowi, ale w drugim, przy podaniu 24-letniego wrocławianina, Australijczyk wygrał tylko... jedną piłkę z 21 rozegranych. To był nokaut, jak zresztą przystało na starcie 12. z 417. rakietą świata.

W drugiej rundzie Polak znów będzie faworytem. Zagra z Brytyjczykiem Liamem Broadym, który w trzech setach pokonał Argentyńczyka Francisco Cerundolo.