RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tokio 2020: Polscy mistrzowie świata nie awansowali do finału!

Mateusz Wilangowski, Mikolaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski nie spodziewali się, że nie awansują do finału (fot. Getty Images)
Mateusz Wilangowski, Mikolaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski nie spodziewali się, że nie awansują do finału (fot. Getty Images)

Wydawało się, że to będzie świetny dzień dla wioślarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Dwie osady awansowały do finałów, jedna do półfinału, jednak w ostatnim repasażu polska czwórka bez sternika zajęła trzecie miejsce, a tylko dwie załogi kwalifikowały się do finału A.

Tokio 2020 – dzień 2.: kto wywalczył medale? Jak radzili sobie Polacy?

Drugi dzień igrzysk w Tokio będzie jeszcze bardziej emocjonujący od poprzednich. Zostanie rozdane 18 kompletów medali, a Polacy będą walczyć o...

zobacz więcej

Startujący w dwójce podwójnej Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup oraz czwórka bez sterniczki (Maria Wierzbowska, Olga Michałkiewicz, Monika Chabel, Joanna Dittmann) awansowali do finału olimpijskiej rywalizacji w wioślarstwie w Tokio.

Nie powiodło się zaś mistrzom świata w czwórce bez sternika w składzie: Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski.

Ziętarski i Biskup zajęli trzecie miejsce w półfinale, za ekipami Francji i Wielkiej Brytanii. Natomiast czwórki rywalizowały w repesażach. Polki uplasowały się na drugiej pozycji za Brytyjkami i te reprezentacje powalczą o medale.

Z kolei Polacy zajęli trzecią lokatę, za Rumunami i Holendrami, którzy popłyną w finale A. Biało-czerwoni wystąpią w finale B.

Wcześniej w niedzielę polska dwójka podwójna wagi lekkiej (Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski) wygrała repasaż i awansowała do półfinału zawodów olimpijskich w Japonii.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej