RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

1760 kilo kokainy w kartoflach. Udaremniono gigantyczny przemyt

Narkotyki były ukryte w workach z batatami (fot. Prokuratura w Rotterdamie)
Narkotyki były ukryte w workach z batatami (fot. Prokuratura w Rotterdamie)

Służby celne portu Rotterdam udaremniły przemyt 1760 kg kokainy, która przypłynęła statkiem z Kostaryki. Narkotyki ukryto w workach ze słodkimi ziemniakami. To już czwarty duży transport kokainy przechwycony przez celników w rotterdamskim porcie w tym miesiącu.

Zgłosili ryby, lody i pierogi. W rzeczywistości wieźli inny towar wart miliony

Na trop kontrabandy wpadli funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Ukryta była w dwóch łotewskich ciężarówkach zatrzymanych w...

zobacz więcej

Powoli staje się to tradycją, że każdego tygodnia służby celne informują o kolejnym przypadku próby przemytu narkotyków w rotterdamskim porcie. Przemytnicy popisują się coraz większą pomysłowością.

W ubiegłym tygodniu kokaina warta pół miliarda euro ukryta była w kontenerze z przecierem z bananów. Dwa tygodnie temu 1,5 tony tego narkotyku próbowano przemycić w pojemnikach z ananasami a w kontenerze z mango znaleziono kolejnych 149 kg.

Narkotyki przypłynęły z Kostaryki


Tym razem celnicy przechwycili w sobotę transport 1760 kg kokainy, która ukryta była w workach z batatami. Narkotyki przypłynęły kontenerowcem prosto z Kostaryki.

W ubiegłym roku przechwycono w porcie w Rotterdamie 40,9 tony narkotyków. Jeżeli obecna dynamika się utrzyma, ten niechlubny rekord zostanie z pewnością pobity – oceniają służby. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej