RAPORT:

Tokio 2020: Linette bez szans. Szybka porażka Polki

Magda Linette nie miała z Sabalenką żadnych szans (fot. PAP/Leszek Szymański)

Sensacji, niestety, nie było. Magda Linette w dwóch setach (2:6, 1:6) uległa trzeciej rakiecie świata – Arynie Sabalence. Polka żegna się z turniejem singlistek już po pierwszej rundzie, ale pozostaje jej jeszcze turniej deblowy. Poznanianka występuje w parze z Alicją Rosolską.

TOKIO 2020: ŚLEDŹ RELACJĘ Z OLIMPIJSKICH AREN

Tokio 2020: Spokojna wygrana siatkarzy plażowych

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pewnie pokonali Japończyków Yusuke Ishijimę i Katsuhiro Shiratoriego 21:15, 21:14 w pierwszym meczu fazy grupowej...

Już po losowaniu turniejowej drabinki było jasne, że Magda Linette musi wspiąć się na wyżyny, by powalczyć z wyżej notowaną, silniejszą, lepszą przeciwniczką. Sabalenka przed kilkoma tygodniami grała w półfinale Wimbledonu, jest w życiowej formie i – niestety – w takiej też przyleciała do Tokio.

Rywalizacja na korcie centralnym toczyła się właściwie tylko w trzech pierwszych gemach. 29-letniej poznaniance udało się nawet przełamać rywalkę, wyszła na prowadzenie 2:1 w pierwszym secie, ale... to by było na tyle. Reprezentantka Białorusi wygrała osiem (!) gemów z rzędu, a łącznie aż 11 z pozostałych 12. Sprawę awansu do drugiej rundy zamknęła w nieco ponad godzinę, wygrywając ostatecznie 6:2, 6:1.

Linette żegna się z turniejem singlistek, ale nie żegna się z Tokio. Jeszcze dziś, w parze z Alicją Rosolską, stoczy walkę z parą amerykańskich deblistek: Bethanie Mattek-Sands i Jessiką Pegulą. I tam jednak, niestety, faworytkami Polki nie będą.