RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Chiny w obliczu kolejnego kataklizmu. Nadciąga tajfun In-Fa

Tajfun In-Fa powoduje wysokie fale i ulewne deszcze (fot. PAP/EPA/NASA WORLDVIEW HANDOUT)
Tajfun In-Fa powoduje wysokie fale i ulewne deszcze (fot. PAP/EPA/NASA WORLDVIEW HANDOUT)

Tajfun In-Fa uderzy w niedzielę we wschodnią prowincję Zhejiang – przewidują meteorolodzy. Tymczasem inne prowincje Chin starają się wrócić do normalnego życia po niszczycielskich powodziach z początku mijającego tygodnia.

Powódź w Niemczech. Wprowadzą za rok system powiadomień taki jak w Polsce

Od 2022 roku w Niemczech ma zacząć działać system ostrzegania przed zagrożeniami poprzez wysyłanie wiadomości SMS. Niemieckie media opisują, że...

zobacz więcej

Tajfun In-Fa, przemieszczając się od strony Tajwanu na północny zachód, wiał z prędkością 155 km/godz., z porywami do 191 km/godz., powodując wysokie fale i ulewne deszcze, ale nie było doniesień o zgonach ani obrażeniach.

Państwowa agencja informacyjna Xinhua poinformowała, że szkoły, bazary i firmy w prowincji zostały zamknięte, dodając, że ruch drogowy ma zostać zawieszony, o ile zajdzie taka potrzeba.

Pociągi odwoływane


Władze wydały ostrzeżenie na poziomie trzecim, najwyższym, odwołano też ponad 100 pociągów przejeżdżających przez region – podały Chińskie Koleje.

W Szanghaju zamknięto parki i muzea, w sobotę ostrzeżono mieszkańców przed „organizowaniem zgromadzeń na szeroką skalę” i zalecono pozostanie w domu. Lotnisko w stolicy prowincji Hangzhou, na południowy zachód od Szanghaju, odwołało 90 procent lotów w niedzielę i może odwołać więcej w poniedziałek – podał na swojej stronie internetowej dziennik „Zhejiang Daily”.

Zamknięto wszystkie doki dla kontenerowców z portu Yangshan na południe od Szanghaju, ewakuując z tego obszaru 150 statków, w tym jednostki pasażerskie i towarowe.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej