RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wypadek busa na krajowej „11”. Jest wielu rannych

Policja wyznaczyła objazdy (fot. tvp.inf/Paweł Chrabąszcz)
Policja wyznaczyła objazdy (fot. tvp.inf/Paweł Chrabąszcz)

W wypadku busa koło Budzynia (woj. wielkopolskie), do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, ranna została ośmioosobowa rodzina, w tym dzieci w wieku od 3 miesięcy do 12 lat. Kierujący autem uderzył w przydrożne drzewo.

Tir ze świniami wpadł do rowu na S11. Droga jest już odblokowana [GALERIA]

W Sobocie (Wielkopolskie) odblokowano trasę S11 Oborniki - Poznań w kierunku autostrady A2. Przed południem samochód ciężarowy przewożący żywiec...

zobacz więcej

St. asp. Beata Luberska z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży przekazała, że w wypadku, do którego około północy na 214. km drogi krajowej nr 11, ranni zostali rodzice i ich sześcioro dzieci w wieku od trzech miesięcy do 12 lat. – Dzieci są ciężej ranne – zaznaczyła policjantka.

Według ustaleń policjantów pochodząca z Wielkopolski rodzina wracała z jednodniowej wycieczki nad morze. Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi.

– Kierowca Opla Vivaro jadąc od strony Chodzieży w kierunku Poznania, z nieznanych dotąd przyczyn, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu trwają czynności w celu ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia – powiedziała Luberska.

Prokuratura zawiadomiona


Dodała, że kierujący Oplem był trzeźwy, ale policjanci sprawdzą czy nie był pod wpływem środków odurzających. O wypadku została powiadomiona prokuratura.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Poszkodowani w wypadku trafili do szpitali w Chodzieży i Pile. Luberska dodała, że do uwolnienia rannych z wraku auta strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu.

Droga krajowa nr 11 jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godz. 5 rano. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej