RAPORT:

1 nowa wiadomość

Tokio 2020: śledź relację z olimpijskich aren. Jak radzą sobie Polacy?

(fot. Getty Images)

Drugi dzień olimpijskich zmagań i kolejna dawka wielkich emocji. Przed nami m.in. rywalizacja w wioślarstwie, kolarstwie, koszykówce, na pływalni i z udziałem tenisistów. Sprawdź plan występów Polaków w niedzielę 25 lipca.

Nie musisz odswieżać strony.
Relacja live odświeża się automatycznie.
15:28 25.07.2021
Kończymy niedzielną relację z olimpijskich aren, jednocześnie zapraszając na poniedziałek. Co nas czeka? Oto szczegółowy program startów Polaków:

PROGRAM STARTÓW POLAKÓW (26 LIPCA)
(fot. Getty)
15:15 25.07.2021
Ostatnim mistrzem olimpijskim w niedzielę jest Uzbek Uługbek Raszitow, który w taekwondo wygrał w finale z bardziej doświadczonym Brytyjczykiem Bradly'em Sindenem.
15:13 25.07.2021
Amerykanie pod koniec dnia dokładają kolejny skalp do kolekcji. Tym razem złoto w taekwondo dla Anastasiji Zolotic.
14:52 25.07.2021
Z kolei w żeńskim florecie najcenniejszy medal powędrował do Amerykanki Lee Kiefer.
14:49 25.07.2021
Francuz Romain Cannone niespodziewanie zgarnia złoty medal w szpadzie.
14:28 25.07.2021
Trwa pierwszy mecz reprezentacji USA w koszykówce. Rywalem gwiazd NBA jest Francja. Transmisja oczywiście w TVP.
13:49 25.07.2021
Był to ostatni niedzielny występ Polaków w Tokio. Możemy już podsumować ten dzień w wykonaniu biało-czerwonych, ale nie przestajemy śledzić wydarzeń z olimpijskich aren, bo wciąż trwa walka o medale.

WSZYSTKIE STARTY POLAKÓW (25 LIPCA)
13:43 25.07.2021
Nasza sztafeta 4x100 m stylem dowolnym ustanowiła nowy rekord Polski, wynikiem 3:13.88. Ostatecznie zajęła 6. miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i odpadła z rywalizacji.
13:12 25.07.2021
Stokowski kończy rywalizację na 23. miejscu i zabraknie go w półfinałach.
12:59 25.07.2021
Kacper Stokowski wygrał swój wyścig eliminacyjny na 100 m stylem grzbietowym, z wynikiem 53,99. To jego najlepszy rezultat w tym sezonie, ale może nie wystarczyć, by awansować do półfinału.
12:46 25.07.2021
Protest Zofii Klepackiej został odrzucony.
12:43 25.07.2021
Wspaniały dzień dla japońskiego judo. Gospodarze wywalczyli dziś dwa złote medale. Uta Abe wygrała w kategorii do 52 kg, a Hifumi Abe zwyciężył w kategorii do 62 kg.
12:41 25.07.2021
Znamy już godzinę jutrzejszego meczu Igi Świątek.
12:38 25.07.2021
Anna Plichta nie pozostała dłużna swojej koleżance z drużyny.
12:22 25.07.2021
Australijka Kaylee McKeown ustanowiła nowy rekord olimpijski na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Jej wynik to 57,88.
12:12 25.07.2021
Zofia Klepacka złożyła oficjalny protest.
12:08 25.07.2021
Jeśli chodzi o pozostałe starty Polaków w sobotę, to przed nami jeszcze emocje na basenie. W eliminacjach na 100 m stylem grzbietowym popłynie Kacper Stokowski, a także sztafeta 4x100 m stylem dowolnym.
11:56 25.07.2021
Mamy drugie zwycięstwo! Bardzo dobry mecz Polaków, którzy pokonują Rosjan 21:16. Jutro, o godzinie 4:30 czasu polskiego, zmierzymy się z Holandią.
11:39 25.07.2021
Zaczynamy kolejne spotkanie naszych koszykarzy. Rywalem reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.
11:26 25.07.2021
Tak swój start podsumowała jak dotąd największa sensacja tych igrzysk.
11:15 25.07.2021
W życiu są ważniejsze rzeczy, niż sportowy wynik. Wspaniałe słowa Katarzyny Niewiadomej.
10:54 25.07.2021
Li Fabian mistrzem olimpijskim w kategorii do 61 kg w podnoszeniu ciężarów. Chińczyk wynikiem 313 kg w dwuboju ustanowił nowy rekord olimpijski. Srebro dla Eko Yuli Irawana z Indonezji, a brąz dla Igora Sona z Kazachstanu.
10:46 25.07.2021
Problemy Zofi Noceti-Klepackiej, która trzeci wyścig w klasie RS:X zakończyła dopiero na 14. miejscu. W klasyfikacji generalnej Polka jest druga, wyprzedza ją tylko Charline Picon z Francji, która zdobyła dwa punkty więcej.
10:33 25.07.2021
Wyścigi kolarskie bez słuchawek tylko zyskują na emocjach.
10:18 25.07.2021
Klaudia Zwolińska zakończyła eliminacje w kajakarstwie górskim na 12. pozycji i awansowała do finału. Najlepszy wynik zaliczyła Australijka Jessica Fox.
10:13 25.07.2021
Anna Kiesenhofer sensacyjną mistrzynią olimpijską ze startu wspólnego! Srebro zdobywa Holenderka Annemiek van Vleuten, a brąz Włoszka Elisa Longo Borghini. Polki nie wytrzymały tempa w samej końcówce. Wielka szkoda...
10:10 25.07.2021
Niestety, Plichta i Shapira dogonione przez rywalki i Polka nie zdobędzie medalu. Ale dla nas to nie koniec emocji, bo próby ataku przepuszcza z tej grupy Katarzyna Niewiadoma!
10:02 25.07.2021
Austriaczka jedzie po złoto i tylko katastrofa mogłaby pozbawić ją zwycięstwa. Czy Plichta i Shapira wytrzymają tempo? Goniąca je grupa jest coraz bliżej, za chwilę złapie pewnie Francuzkę Labous.
09:57 25.07.2021
Zofia Noceti-Klepacka jest trzecia na półmetku trzeciego wyścigu w klasie RS:X. Pierwsze miejsce zajmuje Holenderka Lilian de Geus.
09:45 25.07.2021
Zabrzmiał dzwonek na torze Fuji, a to oznacza, że przed kolarkami ostatnie okrążenie. Rosną szansę na medal uciekającej Kiesenhoher i goniących ją Plichty oraz Shapiry.
09:36 25.07.2021
Gładkie zwycięstwo Bryla i Fijałka w drugim secie (21:11). Polacy pewnie awansują do drugiej rundy, a co ważne, nie stracili w nim wielu sił. Kolejne spotkania zapowiadają się znacznie trudniej.
09:21 25.07.2021
Grzegorz Fijałek i Michał Bryl pewnie wygrali pierwszego seta.
09:14 25.07.2021
Świetny początek naszej czołowej windsurferki.
09:12 25.07.2021
Zobaczcie skrót meczu Huberta Hurkacza!
09:08 25.07.2021
Gimnastyczka Gabriela Sasnal rozpoczęła rywalizację. Swój mecz zaczęli także siatkarze plażowi – Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.
08:58 25.07.2021
Wyścig kolarski układa się bardzo ciekawie dla Polek. Anna Plichta i Katarzyna Niewiadoma w ważnych rolach!
08:39 25.07.2021
Aleksandra Jarmolińska zajmuje 17. miejsce po pierwszym dniu eliminacji w skeecie w igrzyskach olimpijskich w Tokio. W niedzielę najlepiej strzelały Włoszka Diana Bacosi i Chinka Wei Meng.
08:32 25.07.2021
Niestety Magda Linette i Alicja Rosolska przegrywają i kończą olimpijską przygodę.
08:20 25.07.2021
W wyścigu kolarskim kobiet ze startu wspólnego mamy 70 km do końca, a wśród trzyosobowej ucieczki jest Polka – Anna Plichta! Peleton, w którym jest nasza faworytka Katarzyna Niewiadoma, ma około 10 minut straty.
08:16 25.07.2021
Magda Linette/Alicja Rosolska – Bethanie Mattek-Sands/Jessica Pegula 1:6 3:3

w drugim secie Polki toczą wyrównany bój z wyżej notowanymi rywalkami.
08:03 25.07.2021
Natalia Partyka przegrywa z Diną Meshref 2:4, choć wydawało się, że doprowadzi do remisu 3:3. W szóstym secie prowadziła już 9:3, by przegrać 11:13.
07:58 25.07.2021
Solidny występ Polaka.
07:47 25.07.2021
Tenis stołowy: Natalia Partyka – Dina Meshref 1:3

Niestety w czwartym secie Egipcjanka nie dała Polsce żadnych szans.
07:41 25.07.2021
Alicja Rosolska i Magda Linette przegrały pierwszego seta z duetem Mattek-SandsPegula 1:6.
07:40 25.07.2021
Niestety Natalia Partyka przegrywa 1:2 w setach.
07:35 25.07.2021
Świetny występ reprezentantki Polski!
07:31 25.07.2021
Zawody wioślarskie przeniesione z wtorku na środę! Wszystko ze względu na niekorzystne prognozy pogody. Wcześniej przeniesiono poniedziałkowe biegi na dzisiaj, więc przerwa w regatach potrwa dwa dni.
07:29 25.07.2021
Hubert Hurkacz poznał rywala w drugiej rundzie.
07:26 25.07.2021
Tenis stołowy: Natalia Partyka wygrywa drugiego seta 12:10 i wyrównuje stan rywalizacji (1:1) w meczu z Meshref.
07:23 25.07.2021
Magda Linette niedawno grała w singlu, a już rywalizuje w deblu z Alicją Rosolską. Niestety mecz nie zaczął się dobrze dla Polek.
07:18 25.07.2021
Tenis stołowy: Natalia Partyka przegrała pierwszego seta z reprezentantką Egiptu Diną Meshref.
07:17 25.07.2021
Niestety Polak nie awansował do finału.
07:10 25.07.2021
Rywalizację w Tokio zaczęli też nasi żeglarze.
06:54 25.07.2021
Tymczasem łatwa, za łatwa porażka Damiana Durkacza z Gabiłem Mamiedowem w turnieju pięściarzy w kat. do 63 kg. Pięściarz z Rosji wygrał aż 5:0.
06:51 25.07.2021
Tymczasem trwa rywalizacja z udziałem polskich kolarek. Naszą faworytką do medalu jest oczywiście Katarzyna Niewiadoma. Jak jej pójdzie? Zachęcamy do śledzenia transmisji!
06:33 25.07.2021
Gem, set i mecz! Hubert Hurkacz w 2. rundzie turnieju olimpijskiego. Brawo!
06:30 25.07.2021
Saville – Hurkacz 3:5

Kolejny pewny gem serwisowy w wykonaniu młodego wrocławianina. W tym secie, przy własnym podaniu, Hubert stracił tylko... punkt.
06:29 25.07.2021
Saville – Hurkacz 3:4

No i jest. Wreszcie! Hubert Hurkacz przełamuje rywala w drugim secie i jest na najlepszej drodze, by zakończyć ten mecz w nieco ponad godzinę.
06:21 25.07.2021
Saville – Hurkacz 3:3

Tymczasem Hubert Hurkacz gra z Australijczykiem gem za gem w drugim secie. Na razie obaj tenisiści utrzymują swoje podanie.
06:20 25.07.2021
Sensacja! Wioślarscy mistrzowie świata nie awansowali do finału olimpijskiego...
06:11 25.07.2021
Wioślarstwo: Czwórka bez sterniczki (Dittmann, Michałkiewicz, Chabel, Wierzbowska) awansowała do finału olimpijskiego. Polki były drugie w repasażu.
06:01 25.07.2021
Saville – Hurkacz 2:6

Hubert Hurkacz ma pierwszego seta na igrzyskach olimpijskich!
05:56 25.07.2021
Saville – Hurkacz 2:5

Drugie przełamanie Huberta Hurkacza. Wrocławianin ma już ten mecz w pełni pod kontrolą.
05:55 25.07.2021
Wioślarstwo: Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski z dwójki podwójnej zajęli trzecie miejsce w półfinale i awansowali do finału olimpijskiego!
05:49 25.07.2021
Saville – Hurkacz 2:3

Jest przełamanie Huberta Hurkacza! Polak wychodzi na prowadzenie.
05:38 25.07.2021
Saville – Hurkacz 1:1

Hubert Hurkacz zaczął już swój mecz. W pierwszym gemie miał szansę na przełamanie, ale Australijczyk wybrnął z tej sytuacji. Swoje podanie Polak pewnie wygrał.
05:26 25.07.2021
Niestety Polacy przegrywają z Serbią 12:15, mimo że prowadzili już 10:5! Michael Hicks, Przemysław Zamojski, Szymon Rduch i Paweł Pawłowski mają na koncie dwie porażki i zwycięstwo.
05:17 25.07.2021
Sabalenka – Linette 6:2, 6:1

GEM! SET! MECZ! Magda powalczyła w ostatnim gemie, miała nawet break pointa, ale Sabalenka zachowała zimną krew i zakończyła spotkanie. Polka wystąpi jeszcze w deblu z Alicją Rosolską.
05:15 25.07.2021
UWAGA! Zmiana rywala Huberta Hurkacza! Marton Fucsovics wycofał się z turnieju igrzysk olimpijskich. To oznacza, że Hubert Hurkacz zagra z Australijczykiem Savillem.
05:11 25.07.2021
Sabalenka – Linette 5:1

Białorusinka znów przełamuje Polkę i będzie serwować po zwycięstwo.
05:08 25.07.2021
Sabalenka – Linette 4:1

Szybki gem. Magda Linette będzie serwować, by zmniejszyć straty.
05:05 25.07.2021
Nasza judoczka niestety odpada z olimpijskiej rywalizacji.
05:03 25.07.2021
Sabalenka – Linette 3:1

Jest pierwszy gem dla Magdy w drugim secie. Łatwo nie było, bo gra toczyła się na przewagi, ale Polak przechyliła szalę na swoją korzyść.
04:56 25.07.2021
A już za chwilę koszykarze 3x3 zagrają w trzecim meczu na igrzyskach. Ich rywalem będzie Serbia. Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby powtórzyła się historia z ostatniego spotkania z Serbami.
04:54 25.07.2021
Sabalenka – Linette 3:0

Polka rozbita. Sabalenka gra zbyt dobrze, zbyt równo. Nie popełnia błędów, a w innym wypadku poznanianka nie ma atutów, by walczyć z zawodniczką rozstawioną z numerem trzecim.
04:49 25.07.2021
Sabalenka – Linette 2:0
Przełamanie Białorusinki... Wszystko wskazuje na to, że Sabalenka szybko zamknie ten mecz.
04:46 25.07.2021
Patrycja Adamkiewicz niestety przegrała z Chinką Lijun Zhou.
04:43 25.07.2021
Sabalenka – Linette 1:0

Polka miała „break pointa”, ale Białorusinka ratowała się świetnym serwisem (dwa asy w gemie).
04:36 25.07.2021
Sabalenka – Linette 6:2

Aryna Sabalenka w pół godziny zakończyła pierwszego seta. Były dobre fragmenty gry Magdy Linette, zwłaszcza na początku, ale nie udało się utrzymać wysokiego poziomu. Mamy nadzieję, że w drugim secie Poznanianka bardziej postawi się wyżej notowanej rywalce.
04:35 25.07.2021
Polka już prowadzi z Chinką.
04:32 25.07.2021
Patrycja Adamkiewicz (taekwondo) zaczęła rywalizację z Lijun Zhou. A tak wyglądało jej wyjście na olimpijską matę.
04:30 25.07.2021
Sabalenka – Linette 5:2

Nerwowa gra Polki. Wyrzuca piłki poza boisko, ale jest to spowodowane świetną postawą Białorusinki.
04:27 25.07.2021
Sabalenka – Linette 4:2

Niestety, kolejne przełamanie Białorusinki i Polka przegrywa już 2:4. Bardzo trudno będzie odwrócić losy tego seta.
04:23 25.07.2021
Szkoda niewykorzystanej sytuacji naszej pięściarski.
04:20 25.07.2021
Sabalenka – Linette 2:2

Niestety Białorusinka szybko odrabia stratę. Bardzo trudno obu zawodniczkom gra się pod słońce. Magda zdobyła tylko punkt przy własnym serwisie.
04:16 25.07.2021
Sabalenka – Linette 1:2

Brawo Magda Linette! Przełamała Sabalenkę i prowadzi 2:1. Białorusinka nie zdobyła nawet punktu przy własnym podaniu.
04:15 25.07.2021
Sabalenka – Linette 1:1

Mecz zaczął się od dwóch szybkich gemów – najpierw Białorusinka wygrała własne podanie, a Polka odpowiedziała tym samym.
04:12 25.07.2021
Niestety Sandra Drabik po pierwszej walce żegna się z igrzyskami olimpijskimi.
04:09 25.07.2021
Tursunoa Rakhimovą wygrała drugą rundę z Sandrą Drabik, więc jest remis. Trzecia odsłona zdecyduje o zwycięstwie.
04:07 25.07.2021
Sandra Drabik wygrała pierwszą rundę 4:1.
04:03 25.07.2021
Na kort wychodzi też Magda Linette, która zmierzy się z Aryną Sabalenką. Polka bynajmniej nie jest faworytką, wszak Białorusinka to trzecia rakieta świata.
03:59 25.07.2021
Sandra Drabik wychodzi na ring. Polka wydaje się być faworytką tego starcia.
03:51 25.07.2021
Amerykański pływak Chase Kalisz zdobył złoty medal na 400 metrów stylem zmiennym w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Uzyskał czas 4.09,42. Drugie miejsce zajął jego rodak Jay Litherland – 4.10,28, a trzecie Australijczyk Brendon Smith – 4.10,38.
03:38 25.07.2021
Piotr Kantor i Bartosz Łosiak bardzo pewnie wygrywają swój pierwszy mecz na igrzyskach – Japończycy pokonani 21:15, 21:14. Za dwa dni Polaków czeka mecz z Niemcami, a 30 lipca zmierzą się z Włochami. Z grupy do 1/8 finału awansują dwie najlepsze pary (a także dwie najlepsze ekipy z trzecich miejsc).
03:31 25.07.2021
Aleksandra Jermalińka (strzelectwo, skeet kobiet) na 25. miejscu po pierwszej rundzie.
03:29 25.07.2021
Strzelectwo. Niestety Klaudia Bereś kończy eliminacje na 21. miejscu i nie awansuje do finału.
03:24 25.07.2021
Duże brawa dla naszej florecistki.
03:23 25.07.2021
Brawa dla polskiej dwójki podwójnej wagi lekkiej. Artur Mikołajczewski i Jerzy Kowalski wygrali repasaż i awansowali do półfinału. Jak byśmy chcieli, żeby nawiązali do sukcesów Roberta Sycza i Tomasza Kucharskiego.