RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hiszpania. Setki tysięcy rodzin bez prądu. Ogólnokrajowy blackout

Przyczyny awarii są badane (fot. Shutterstock)
Przyczyny awarii są badane (fot. Shutterstock)

W Hiszpanii doszło w sobotę po południu do dużej awarii sieci elektrycznej. Dostęp do prądu utraciło kilkaset tysięcy gospodarstw domowych.

Blackout w Ameryce Południowej. Bez prądu kilkadziesiąt milionów ludzi

Ogromna awaria pozbawiła prądu całą Argentynę i Urugwaj – poinformowała na Twitterze firma Edesur, główny argentyński dostawca energii...

zobacz więcej

Jak podała w komunikacie obrona cywilna regionu Murcji, na południowym wschodzie kraju, nagła awaria sieci elektrycznej nastąpiła w skali ogólnokrajowej. Zdarzenie potwierdziła też energetyczna spółka Iberdrola.

Według dziennika „La Vanguardia”, wydawanego w Barcelonie, w sobotnie popołudnie bez prądu pozostaje kilkaset tysięcy gospodarstw domowych w całym kraju.

„W samej tylko Katalonii dostęp do energii elektrycznej straciło około 640 tys. klientów” – podał w swojej wersji online hiszpański dziennik.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Z informacji obrony cywilnej Hiszpanii wynika, że w dalszym ciągu badane są przyczyny awarii. Nie wiadomo też, kiedy zostanie ona usunięta. Krótko po wyłączeniu prądu służby podawały, że awaria utrzyma się przez około 30 minut.

Po 17.00 przywrócono prąd w wielu regionach Hiszpanii, w tym w najbardziej zaludnionych wspólnotach autonomicznych kraju, takich jak Madryt, Katalonia oraz Andaluzja.

Przeczytaj też: Blackout w Afryce. Sudan pogrążył się w mroku

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej