RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pijany dziennikarz oko.press atakował policjanta. Jest stanowisko redakcji

Oko.press zastrzega, że wyciągnie konsekwencje, o ile informacja „się potwierdzi” (fot. Shutterstock; TT)
Oko.press zastrzega, że wyciągnie konsekwencje, o ile informacja „się potwierdzi” (fot. Shutterstock; TT)

Redakcja portalu oko.press poinformowała, że „czeka na wyjaśnienia” dziennikarza, który w sobotę nad ranem będąc pod wpływem alkoholu wsiadł do samochodu i próbował nim odjechać jako kierowca, a potem zaatakował interweniujących funkcjonariuszy. Portal zapowiada wyciągnięcie konsekwencji „jeśli potwierdzi się, że zdarzenie miało taki przebieg”.

„W związku z publikacjami, z których wynika, że w nocy z 23 na 24 lipca dziennikarz OKO.press próbował prowadzić samochód pod wpływem alkoholu i doszło do przepychanki pomiędzy nim a jednym z funkcjonariuszy, informujemy, że nasza redakcja czeka na wyjaśnienia wspomnianego dziennikarza” – napisała redakcja w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

„Jeżeli potwierdzi się, że zdarzenie miało taki przebieg, jak w relacjach mediów, redakcja wyciągnie wobec dziennikarza konsekwencje zgodnie z Kodeksem pracy i obowiązującymi w OKO.press standardami” – czytamy we wpisie. Jak informowaliśmy wcześniej, wobec nietrzeźwego dziennikarza oko.press interweniował patrol policji na warszawskim Żoliborzu. Mężczyzna przyznał, że pił alkohol, ale w chwilę potem wsiadł za kierownicę samochodu i próbował odjechać. Gdy mundurowi mu przeszkodzili, zaatakował ich.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej