RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Jacek Jaworek poszukiwany „czerwoną notą” przez Interpol

Jacek Jaworek jest podejrzewany o zabicie brata, bratowej i bratanka (fot. Policja)
Jacek Jaworek jest podejrzewany o zabicie brata, bratowej i bratanka (fot. Policja)

Wizerunek i dane Jacka Jaworka, podejrzanego o zabójstwo w Borowcach brata, bratowej i bratanka, opublikowano na stronie internetowej Interpolu - Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnej. Wpis został umieszczony w sekcji osób poszukiwanych tzw. czerwoną notą, czyli w celu zatrzymania, tymczasowego aresztowani i ekstradycji tej osoby.

Jacek Jaworek poszukiwany żywy lub martwy. Policja oferuje nagrodę

Mężczyzna miał podczas kłótni z bratem wyciągnąć pistolet i zimną krwią oddać wiele strzałów do 44-letnich brata i jego żony oraz do ich...

zobacz więcej

– Od początku braliśmy pod uwagę różne scenariusze, łącznie z tym, że poszukiwany może przebywać za granicą, lub że nie żyje. To po prostu wniosek o współpracę międzynarodową – wyjaśnia mł. asp. Mariusz Kurczyk z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji.

Zbrodnia w Borowcach


10 lipca w miejscowości Borowce k. Częstochowy policjanci wezwani do awantury domowej znaleźli w domu jednorodzinnym ciała małżeństwa w wieku 44 lat oraz ich 17-letniego syna. Ocalał jedynie drugi, 13-letni syn, który ukrył się, a następnie schronił u rodziny.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Ofiary zostały zastrzelone. Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest brat zabitego 44-latka, 52-letni Jacek Jaworek. Tuż po zabójstwie mężczyzna uciekł, a prokuratura wystawiła za nim list gończy.

„Zapadł się pod ziemię”


Podczas wielodniowych działań w okolicy miejsca zbrodni policja przetrząsnęła okoliczne lasy z wykorzystaniem psów tropiących i specjalistycznej aparatury, a śląski komendant wojewódzki policji wyznaczył 20 tys. zł nagrody za wskazanie miejsca pobytu podejrzanego. Nieoficjalnie policjanci przyznają, że Jaworek zapadł się pod ziemię. Przeczytaj również: Pożegnano rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej